Europese voetbalmarkt stijgt met 16 procent naar 35 miljard euro
NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalmarkt is afgelopen seizoen met 16 procent gegroeid ten opzichte van het seizoen daarvoor. De totale omzet steeg naar 35,2 miljard euro. Dat staat in de jaarlijkse studie van de accountants van Deloitte.
Het meeste geld gaat om in de vijf grote competities, de 'Big Five', te weten de Engelse Premier League, de Duitse Bundesliga, de Italiaanse Serie A, de Spaanse La Liga en de Franse Ligue 1. Zij genereerden samen een omzet van 19,6 miljard euro, een stijging van 14 procent. Die stijging was vooral te danken aan sponsordeals en kaartverkoop.
Factoren die de toename van de inkomsten hebben gestimuleerd zijn volgens Deloitte de opheffing van de laatste coronabeperkingen en ook het WK voetbal van 2022 in Qatar.
"Het enthousiasme van de voetbalfans heeft geresulteerd in een sterke groei op de Europese voetbalmarkt, maar ik denk wel dat er een omslagpunt is bereikt", zegt Tim Bridge van de Deloitte Sport Business Group. "Voetbal ontwikkelt zich in de richting van een meer wereldwijd verbonden sport. De macht in andere delen van de wereld groeit en de Europese voetballeiders zullen een verenigd front moeten vormen om het enthousiasme bij supporters, spelers en sponsors voor het voetbal op het oude continent vast te houden."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
9 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
16 uur geleden