Europese voetbalcompetities willen hogere solidariteitsbijdrage
BERN (ANP) - European Leagues, de belangenvereniging van tal van nationale voetbalcompetities in Europa, roept de UEFA op om de zogeheten solidariteitsbijdrage voor clubs die niet deelnemen aan de internationale competities te verhogen van 4 naar 8 procent. Dat staat in het voorstel voor de inkomstenverdeling voor de cyclus 2021-2024 van de Europese clubcompetities, dat de algemene vergadering van European Leagues unaniem heeft aangenomen.
Volgens de aangesloten competities, waaronder de Nederlandse Eredivisie, moet de competitieve balans gewaarborgd worden. De onvoorspelbaarheid van wedstrijden en de mate van concurrentie zijn fundamenteel voor het succes op lange termijn van de clubcompetities en de interesse van de supporters, zo bepleit European Leagues. De trend van nu wijst op een steeds groter wordende dominantie van een kleine groep clubs.
Voorzitter Lars-Christer Olsson, die praat namens 27 topcompetities in Europa, constateert een groeiend gat tussen de topclubs en de rest. De steeds maar groeiende inkomsten uit de Europese clubcompetities, vooral de Champions League, zorgen er ook voor dat de verschillen tussen clubs in de nationale competities in Europa steeds groter worden.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beƫindigde het duel met negen man.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
15 uur geleden