Europese voetbalcompetities willen hogere solidariteitsbijdrage
BERN (ANP) - European Leagues, de belangenvereniging van tal van nationale voetbalcompetities in Europa, roept de UEFA op om de zogeheten solidariteitsbijdrage voor clubs die niet deelnemen aan de internationale competities te verhogen van 4 naar 8 procent. Dat staat in het voorstel voor de inkomstenverdeling voor de cyclus 2021-2024 van de Europese clubcompetities, dat de algemene vergadering van European Leagues unaniem heeft aangenomen.
Volgens de aangesloten competities, waaronder de Nederlandse Eredivisie, moet de competitieve balans gewaarborgd worden. De onvoorspelbaarheid van wedstrijden en de mate van concurrentie zijn fundamenteel voor het succes op lange termijn van de clubcompetities en de interesse van de supporters, zo bepleit European Leagues. De trend van nu wijst op een steeds groter wordende dominantie van een kleine groep clubs.
Voorzitter Lars-Christer Olsson, die praat namens 27 topcompetities in Europa, constateert een groeiend gat tussen de topclubs en de rest. De steeds maar groeiende inkomsten uit de Europese clubcompetities, vooral de Champions League, zorgen er ook voor dat de verschillen tussen clubs in de nationale competities in Europa steeds groter worden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en FC Twente is geëindigd in 1-1. Door het gelijkspel is Twente, dat nu zevende staat, op de ranglijst ingehaald door AZ. Telstar blijft 17e met 18 punten.
4 uur geleden