Europese voetbalcompetities willen hogere solidariteitsbijdrage
BERN (ANP) - European Leagues, de belangenvereniging van tal van nationale voetbalcompetities in Europa, roept de UEFA op om de zogeheten solidariteitsbijdrage voor clubs die niet deelnemen aan de internationale competities te verhogen van 4 naar 8 procent. Dat staat in het voorstel voor de inkomstenverdeling voor de cyclus 2021-2024 van de Europese clubcompetities, dat de algemene vergadering van European Leagues unaniem heeft aangenomen.
Volgens de aangesloten competities, waaronder de Nederlandse Eredivisie, moet de competitieve balans gewaarborgd worden. De onvoorspelbaarheid van wedstrijden en de mate van concurrentie zijn fundamenteel voor het succes op lange termijn van de clubcompetities en de interesse van de supporters, zo bepleit European Leagues. De trend van nu wijst op een steeds groter wordende dominantie van een kleine groep clubs.
Voorzitter Lars-Christer Olsson, die praat namens 27 topcompetities in Europa, constateert een groeiend gat tussen de topclubs en de rest. De steeds maar groeiende inkomsten uit de Europese clubcompetities, vooral de Champions League, zorgen er ook voor dat de verschillen tussen clubs in de nationale competities in Europa steeds groter worden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
6 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
8 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
22 uur geleden