Europese voetbalbaas: in 2020 geleerd dat we samen alles kunnen
NYON (ANP) - Het 'coronajaar' 2020 heeft de Europese voetbalgemeenschap geleerd dat alles kan, mits er samengewerkt wordt. Dat benadrukt Aleksander Ceferin, de voorzitter van de UEFA, in zijn kerstboodschap. "In 2020 hebben we geleerd dat de Europese voetbalgemeenschap ieder obstakel kan overwinnen door samen te werken, in een sfeer van begrip en compromis. Door als team te handelen en dezelfde doelen na te streven. Die les gaat ons in de toekomst goed van pas komen", schrijft Ceferin op de website van de Europese federatie.
Als gevolg van de coronacrisis kwam het Europese voetbal in maart volledig tot stilstand. Het EK, dat afgelopen zomer in twaalf landen gespeeld zou worden, werd uitgesteld. De Europese bekertoernooien voor clubs werden in augustus op centrale locaties uitgespeeld.
"We hebben in de afgelopen maanden een reeks grote obstakels overwonnen. In normale tijden waren die onoverkomelijk geweest", benadrukt Ceferin. "We hebben de Europese wedstrijdkalender voor 2020-2021 herschreven, we hebben de opzet van vier toernooien aangepast en in augustus in vier weken tijd afgewerkt, we hebben geëxperimenteerd met een veilige terugkeer van fans in het stadion bij de wedstrijd om de Europese Supercup in Boedapest en we hebben EURO 2020 met twaalf maanden uitgesteld. Dat zorgde ervoor dat ook in de nationale competities in vrijwel heel Europa het seizoen 2019-2020 in de zomer uitgespeeld kon worden."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
4 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
5 uur geleden