Europese voetbalbaas: in 2020 geleerd dat we samen alles kunnen
NYON (ANP) - Het 'coronajaar' 2020 heeft de Europese voetbalgemeenschap geleerd dat alles kan, mits er samengewerkt wordt. Dat benadrukt Aleksander Ceferin, de voorzitter van de UEFA, in zijn kerstboodschap. "In 2020 hebben we geleerd dat de Europese voetbalgemeenschap ieder obstakel kan overwinnen door samen te werken, in een sfeer van begrip en compromis. Door als team te handelen en dezelfde doelen na te streven. Die les gaat ons in de toekomst goed van pas komen", schrijft Ceferin op de website van de Europese federatie.
Als gevolg van de coronacrisis kwam het Europese voetbal in maart volledig tot stilstand. Het EK, dat afgelopen zomer in twaalf landen gespeeld zou worden, werd uitgesteld. De Europese bekertoernooien voor clubs werden in augustus op centrale locaties uitgespeeld.
"We hebben in de afgelopen maanden een reeks grote obstakels overwonnen. In normale tijden waren die onoverkomelijk geweest", benadrukt Ceferin. "We hebben de Europese wedstrijdkalender voor 2020-2021 herschreven, we hebben de opzet van vier toernooien aangepast en in augustus in vier weken tijd afgewerkt, we hebben geëxperimenteerd met een veilige terugkeer van fans in het stadion bij de wedstrijd om de Europese Supercup in Boedapest en we hebben EURO 2020 met twaalf maanden uitgesteld. Dat zorgde ervoor dat ook in de nationale competities in vrijwel heel Europa het seizoen 2019-2020 in de zomer uitgespeeld kon worden."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
2 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
5 uur geleden