Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese voetbalbaas: in 2020 geleerd dat we samen alles kunnen

Europese voetbalbaas: in 2020 geleerd dat we samen alles kunnen

NYON (ANP) - Het 'coronajaar' 2020 heeft de Europese voetbalgemeenschap geleerd dat alles kan, mits er samengewerkt wordt. Dat benadrukt Aleksander Ceferin, de voorzitter van de UEFA, in zijn kerstboodschap. "In 2020 hebben we geleerd dat de Europese voetbalgemeenschap ieder obstakel kan overwinnen door samen te werken, in een sfeer van begrip en compromis. Door als team te handelen en dezelfde doelen na te streven. Die les gaat ons in de toekomst goed van pas komen", schrijft Ceferin op de website van de Europese federatie.

Als gevolg van de coronacrisis kwam het Europese voetbal in maart volledig tot stilstand. Het EK, dat afgelopen zomer in twaalf landen gespeeld zou worden, werd uitgesteld. De Europese bekertoernooien voor clubs werden in augustus op centrale locaties uitgespeeld.

"We hebben in de afgelopen maanden een reeks grote obstakels overwonnen. In normale tijden waren die onoverkomelijk geweest", benadrukt Ceferin. "We hebben de Europese wedstrijdkalender voor 2020-2021 herschreven, we hebben de opzet van vier toernooien aangepast en in augustus in vier weken tijd afgewerkt, we hebben geëxperimenteerd met een veilige terugkeer van fans in het stadion bij de wedstrijd om de Europese Supercup in Boedapest en we hebben EURO 2020 met twaalf maanden uitgesteld. Dat zorgde ervoor dat ook in de nationale competities in vrijwel heel Europa het seizoen 2019-2020 in de zomer uitgespeeld kon worden."

Meer uit Voetbal

Trainer Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor nederlaag City

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.

32 minuten geleden
Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

10 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

10 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

11 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

11 uur geleden
Klaassen zag een beter Ajax dan in de afgelopen weken

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."

11 uur geleden
Ajax verliest van Benfica en blijft puntloos in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.

12 uur geleden