'Europese voetbal ligt misschien wel tot september stil'
LONDEN (ANP) - Het coronavirus legt het Europese voetbal mogelijk tot september stil. Die conclusie trekt de Engelse krant The Independent op basis van gesprekken met anonieme bronnen die goed op de hoogte zouden zijn van de ernst van de situatie.
Op dit moment is alleen duidelijk dat alle toonaangevende Europese voetbalcompetities niet eerder dan begin april weer worden hervat. "Maar het is krankzinnig om te denken dat er volgende maand al gevoetbald wordt", vertelt een bron aan de Britse kwaliteitskrant. Voetbalbonden zouden deze weken gebruiken om tijd te winnen, omdat ze zich voorlopig ook geen raad weten met de situatie.
Mogelijk wordt dinsdag meer duidelijk als de UEFA via een videoverbinding met vertegenwoordigers van 55 Europese bonden vergadert. De kans lijkt groot dat het EK wordt verplaatst naar de zomer van 2021. Mogelijk komt er een vroegtijdig einde aan de Champions League en Europa League of worden de dubbele ontmoetingen tussen clubs in die toernooien gereduceerd door één wedstrijd. Op die manier kunnen de nationale competities wellicht nog worden afgewerkt.
Het blijft belangrijk om die competities voor juli af te sluiten, omdat eind juni veel contracten van voetballers aflopen. Als er voorlopig niet kan worden gevoetbald in Europa, dan zijn er volgens The Independent drie opties. De eerste mogelijkheid is het seizoen uitspelen, zelfs als het volgende voetbaljaar later moet beginnen. Een tweede optie is het seizoen afsluiten met de huidige standen. En de derde mogelijkheid zou zijn om een streep te zetten door het hele seizoen.
De financiële gevolgen zijn groot als het Europese voetbal tot september stil zou liggen. De clubs krijgen tot die tijd beduidend minder inkomsten en de salarissen van voetballers en trainers lopen gewoon door. Vooral kleinere clubs dreigen dan financieel in de problemen te komen.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ajax-speler Jorthy Mokio is door de Belgische voetbalbond geselecteerd voor het WK onder 17, dat van 3 tot en met 27 november in Qatar plaatsvindt. Ook Martin Henrion (Ajax), Noah Fernandez (PSV) en Brent Jonkers (PSV) zitten in de groep van 21 spelers.
13 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen voelt "een andere energie" met de komst van bondscoach Arjan Veurink en zijn staf. Dat zei de 128-voudig international tijdens een persconferentie in Zeist.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft "goede gesprekken" gehad met recordinternational Sherida Spitse die gaat stoppen. Dat zei Veurink tijdens de persconferentie in Zeist, in aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Polen van aanstaande vrijdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Allard Lindhout heeft zondag de leiding bij de topper in de Eredivisie tussen Feyenoord en PSV. De 38-jarige scheidsrechter krijgt in De Kuip ondersteuning van grensrechters Rogier Honig en Johan Balder. Alex Bos is de vierde official en Dennis Higler de videoscheidsrechter.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Chasity Grant mist de oefenwedstrijden van de Nederlandse voetbalsters tegen Polen en Canada. De rechtsbuiten van Aston Villa heeft zich geblesseerd afgemeld. Bondscoach Arjan Veurink roept geen vervangster voor haar op.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest heeft een duidelijk plan voor het thuisduel van PSV dinsdagavond met Napoli in de Champions League. "Ik ga zoveel mogelijk koolhydraten eten en dan rennen", zei hij op een persconferentie.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Trainer Melvin Boel van Go Ahead Eagles kan de komende weken nog geen beroep doen op Victor Edvardsen. De Eredivisieclub uit Deventer meldt dat de 29-jarige Zweedse aanvaller moet worden geopereerd. Edvardsen is nog enkele weken uit de roulatie.
8 uur geleden