Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese verkiezingen volgend jaar op donderdag 6 juni

Europese verkiezingen volgend jaar op donderdag 6 juni

BRUSSEL (ANP) - Nederlanders kunnen op donderdag 6 juni volgend jaar stemmen voor een nieuw Europees Parlement. De meeste andere EU-landen gaan zondag 9 juni naar de stembus.

Nederland stemt normaliter op woensdag, maar dat kan bij de verkiezingen voor het ruim 700-koppige Europees Parlement niet. Daarom is voor de donderdag gekozen.

Het viel niet mee om een datum te vinden voor de Europese verkiezingen. Allerlei landen hebben in juni nationale feestdagen en andere beslommeringen die volgens hen moeilijk te verenigen zijn met een stembusgang. Portugal bijvoorbeeld vreest dat er 9 juni weinig kiezers komen opdagen omdat veel Portugezen er traditioneel een lang weekend op uitgaan. Maar een bruikbaar alternatief is niet gevonden.

Belangrijker dan ooit

Na de verkiezingen van 2019 traden er 29 Nederlandse Europarlementariërs aan, met de PvdA als grootste partij. Ditmaal zou Nederland er twee zetels bij kunnen krijgen in de vergaderzalen in Brussel en Straatsburg. Door de groei van de bevolking zou Nederland daar recht op hebben, maar het is de vraag of daarover nog op tijd een besluit valt.

"De Europese democratie is belangrijker dan ooit", zegt parlementsvoorzitter Roberta Metsola in een oproep aan alle Europeanen die mogen gaan stemmen. "De EU is niet perfect" en heeft de inbreng van kiezers nodig, benadrukt ze.

Meer uit Politiek

Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

1 uur geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

3 uur geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

3 uur geleden
'Vliegend team' rond asiel is opgestart, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.

6 uur geleden
Van Weel: geen geld om verkeersboetes gelijk te houden

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).

7 uur geleden
Berendsen noemt gedrag Rusland na drone-incident "roekeloos".

DEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.

7 uur geleden
Van den Brink bezoekt Ter Apel en herhaalt roep om opvangplekken

TER APEL (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel donderdagavond onverwachts bezocht en herhaalde daar zijn oproep aan gemeenten elders in het land om snel te komen met opvangplekken. Tijdens zijn bezoek sprak de CDA-bewindsman met medewerkers van het Rode Kruis, asielzoekers die door drukte niet werden toegelaten tot het asielzoekerscentrum, medewerkers van opvangorganisatie COA en burgemeester Jaap Velema.

18 uur geleden