Europese vastgoedbeleggers steken weer meer geld in hotels
AMSTERDAM (ANP) - Europese vastgoedbeleggers steken weer meer geld in hotels, constateert vastgoedadviseur CBRE. Het herstel van de coronacrisis komt volgens de adviseur op gang in veel markten.
Het afgelopen jaar werd bijna een kwart meer geld gestoken in hotels. In het derde kwartaal van dit jaar was dat zelfs 41 procent meer ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. CBRE geeft geen concrete cijfers hierover.
Er was volgens CBRE geen "zichtbare onrust in de hotelmarkt". Dat werd volgens de vastgoedadviseur aan het begin van het jaar wel verwacht, toen veel hotels minder gasten ontvingen vanwege reisbeperkingen.
Behalve de hotelsector zijn in de maanden juli, augustus en september volgens CBRE ook andere sectoren in het vastgoed aangetrokken, zoals de industrie, logistiek en meergezinswoningen. In totaal werd er in Europees vastgoed in deze maanden ruim 77 miljard euro gestoken. Dat is 55 procent meer ten opzichte van vorig jaar, toen de coronacrisis was uitgebroken. Ook in Nederland signaleerden de deskundigen van CBRE herstel.
De kantoorsector liep qua investeringen terug in het derde kwartaal. Dat blijft de grootste beleggingscategorie in Europa, aldus CBRE, waar minder in werd geïnvesteerd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
11 uur geleden