Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese vaccinwaakhond praat weer over vaccin van AstraZeneca

Europese vaccinwaakhond praat weer over vaccin van AstraZeneca

AMSTERDAM (ANP) - Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA), dat toezicht houdt op vaccins en geneesmiddelen, praat de komende dagen weer over het coronavaccin van AstraZeneca. Een veiligheidscommissie van de toezichthouder wil weten hoeveel bewijs er is voor een verband tussen het vaccin en gezondheidsklachten bij mensen die het middel hebben gekregen. Mogelijk komen ze woensdag met een oordeel.

Op basis van dat oordeel beslist de Nederlandse overheid of en hoe het prikken met AstraZeneca verder kan gaan. Afgelopen vrijdag besloot de overheid om het vaccin voorlopig alleen aan 60-plussers toe te dienen. Die prikpauze geldt in elk geval tot en met woensdag. De GGD'en stopten vervolgens helemaal met het middel. Er bleven zo weinig afspraken over dat verspilling op de loer lag, dus zijn alle afspraken afgezegd.

Nederland dient het vaccin van AstraZeneca onder meer toe aan mensen die in de langdurige zorg werken, aan mensen met het syndroom van Down en aan mensen met morbide obesitas.

Enkele tientallen mensen in Europa kregen last van een combinatie van bloedstolsels (trombose) en een verlaagd aantal bloedplaatjes (trombocytopenie). In Nederland zijn vijf meldingen bekend. Bij drie van hen kwamen de bloedpropjes bij de longen terecht. Een vrouw is aan zo'n embolie overleden. Een andere vrouw kreeg ook een hersenbloeding. Die klachten ontstonden ongeveer een week na vaccinatie met AstraZeneca, maar dat wil op zich nog niet zeggen dat die klachten ook zijn veroorzaakt door het vaccin.

Tot nu toe zegt de EMA dat een verband tussen het vaccin en de klachten nog niet is aangetoond, maar ook nog niet kan worden uitgesloten. De voordelen van het vaccin in de strijd tegen de corona-uitbraak wegen wel zwaarder dan de kans op zulke klachten, aldus de waakhond.

Meer uit Binnenland

Haaksbergse raad stemt in met criteria asielopvang na referendum

HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.

2 uur geleden
Ook in Roermond gedetineerde ontsnapt, is nog voortvluchtig

ROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.

2 uur geleden
Niet heel Gorinchem hoeft bij eventuele herstemming naar stembus

DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.

6 uur geleden
Vijfde verdachte explosie synagoge ook vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.

6 uur geleden
COA krijgt eerste dwangsom voor asielopvang Hardenberg

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.

7 uur geleden
Vijf jaar cel en tbs voor verkrachting en bedreigen ex-partners

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.

9 uur geleden
Twee verdachten opgepakt voor grootschalige bankhelpdeskfraude

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.

9 uur geleden