Europese Unie verlengt Krim-sancties tegen Rusland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie verlengt de sancties tegen Rusland vanwege de inlijving van het Oekraïense schiereiland de Krim met een jaar, tot 23 juni 2021. De strafmaatregelen bestaan uit een invoerverbod in Europa voor producten uit het gebied. Bepaalde investeringen en het aanbieden van toeristische diensten zijn ook verboden voor Europese bedrijven, evenals de export van goederen en technologieën op het gebied van onder meer telecommunicatie en energie.
De sancties werden in 2014 ingevoerd nadat Moskou de Krim en de havenstad Sebastopol had geannexeerd. De EU beschouwt de inlijving als strijdig met het internationaal recht en dus illegaal.
De Europese Unie heeft ook sancties lopen tegen personen en instellingen die betrokken zijn bij de ondermijning van de soevereiniteit van Oekraïne. Zij mogen de EU niet in en hun financiële tegoeden in Europa zijn bevroren. De economische sancties tegen Moskou zijn de belangrijkste strafmaatregel. Die worden naar verwachting op korte termijn verlengd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.
33 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een tornado heeft een ravage aangericht en veel slachtoffers gemaakt in het zuiden van Brazilië. De wervelwind trof daar de circa 14.000 inwoners tellende plaats Rio Bonito do Iguaçu. De autoriteiten maken melding van zeker vijf doden en ongeveer 130 gewonden.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De vredesonderhandelingen tussen Pakistan en Afghanistan zijn opnieuw op niets uitgelopen. Dat meldt de Afghaanse regering, die Islamabad een "onverantwoorde en niet-meewerkende houding" verwijt.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De defensieminister van Noord-Korea heeft na een veiligheidsbespreking tussen de Verenigde Staten en Zuid-Korea gedreigd met "offensieve actie". No Kwang-chol reageerde daarmee op onder meer het recente bezoek van de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth aan de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdagavond ingestemd met het verzoek van de regering-Trump om voorlopig zo'n 4 miljard dollar minder uit te geven aan voedselhulp. De bepaling geldt tot een lagere rechtbank uitspraak doet over een verzoek van het Witte Huis om de hele maand november minder bij te dragen aan het programma.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben Hongarije een jaar lang vrijstelling gegeven van Amerikaanse sancties op het gebruik van Russische olie en gas. Dat maakte het Witte Huis bekend na de ontmoeting tussen de Hongaarse premier Viktor Orbán en president Donald Trump.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof gevraagd om een rechterlijk bevel op te schorten dat Washington verplicht om tijdens de aanhoudende shutdown de voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen volledig te financieren. Eerder vrijdag weigerde een lagere rechtbank dat.
7 uur geleden