Europese Unie steunt Afghaanse volk met 268 miljoen euro
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft 268,3 miljoen euro uitgetrokken om de Afghaanse bevolking door de humanitaire crisis heen te helpen. Via de Verenigde Naties worden projecten gefinancierd die zijn gericht op toegang tot onderwijs en zorg, en hulp om burgers in het levensonderhoud te kunnen voorzien, ook voor vluchtelingen en ontheemden.
"We laten het Afghaanse volk niet in de steek", aldus Eurocommissaris Jutta Urpilainen. "Deze projecten zijn toegespitst op gezondheid, voeding, schoon water, sanitaire voorzieningen en onderwijs, vooral voor vrouwen en meisjes." Ook steunt Brussel activiteiten waarmee Afghanen geld kunnen verdienen, zoals op lokale markten. Ook worden twee organisaties gesteund die zich bezig houden met mensenrechten.
Sinds de terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Afghanistan en de machtsovername door de Taliban in de zomer van 2021 is een grote humanitaire crisis ontstaan. Door het geweld en de onveiligheid zijn tienduizenden Afghanen binnen eigen land en naar Iran en Pakistan op de vlucht geslagen en ontheemd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
57 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
4 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
6 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
7 uur geleden