Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Unie start met humanitaire luchtbrug naar Libanon

Europese Unie start met humanitaire luchtbrug naar Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie start een humanitaire luchtbrug naar Libanon, zo heeft de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Er worden drie vluchten uitgevoerd vanuit Dubai en Brindisi, die onder meer dekens, noodonderkomens en toiletartikelen naar Beiroet brengen. De eerste vlucht komt op 11 oktober aan.

De vluchten zijn een aanvulling op de vluchten die sinds vorige week via het EU-mechanisme voor Civiele Bescherming al hulpgoederen naar Libanon brengen vanuit Spanje, Slowakije, Polen, Frankrijk en België. De komende dagen worden bovendien nog meer hulpgoederen vanuit Griekenland vervoerd. De Commissie financiert de transportkosten van deze leveringen en coördineert ze.

De hulpgoederen zelf worden door de lidstaten gedoneerd. Het gaat onder meer om medicijnen en medische artikelen voor vluchtelingen.

De luchtbrug komt bovenop de 104 miljoen euro die de Europese Unie eerder dit jaar al voor Libanon had vrijgemaakt voor humanitaire hulp.

Meer uit Buitenland

Zeker 16 doden door busongeluk in Colombia

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Zeker zestien mensen zijn zondag om het leven gekomen toen een bus met scholieren in een ravijn stortte in Colombia. De jongeren, allen rond de 16 jaar, waren op schoolreis vanuit de Caribische regio van Colombia naar Medellín toen het ongeluk gebeurde, aldus de regionale gouverneur Andrés Julián Rendón, die ook 20 gewonden meldde. Er zaten 45 mensen in de bus.

26 minuten geleden
Dodental aanslag in Sydney opgelopen tot minstens 16

SYDNEY (ANP) - Zeker zestien mensen zijn omgekomen door de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney, meldt de politie van de Australische deelstaat New South Wales op X. Eerder was sprake van twaalf doden, inclusief een van de schutters. Minstens veertig slachtoffers worden nog verzorgd in het ziekenhuis.

35 minuten geleden
Trump veroordeelt aanslag als puur antisemitisch

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dodelijke aanslag op een joods feest in het Australische Sydney als "puur antisemitisch" veroordeeld. Het was een verschrikkelijke aanval, zei de president tijdens een kerstviering in het Witte Huis.

1 uur geleden
Nieuw vredesoverleg over Oekraïne in Berlijn begonnen

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz heeft op zijn kantoor in Berlijn de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, diens veiligheidsadviseur Roestem Oemjerov, de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en diens begeleider Jared Kushner verwelkomd. De begroeting van de delegaties vormt de opmaat voor nieuw overleg over het Amerikaanse vredesplan dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het is de bedoeling dat maandag Europese bondgenoten aansluiten.

4 uur geleden
Iran veroordeelt aanslag in Sydney

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de dodelijke aanval op een Joods evenement in het Australische Sydney veroordeeld. "Terreur en de moord op mensen, waar die ook worden gepleegd, zijn te verwerpen en te veroordelen", schrijft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

4 uur geleden
Netanyahu hekelt Australische erkenning Palestijnse staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn Australische ambtgenoot te hebben gewaarschuwd dat door het erkennen van een Palestijnse staat Australië olie gooit op "het antisemitische vuur". Volgens Netanyahu, die op televisie reageerde op de schietpartij bij Bondi Beach, heeft hij Anthony Albanese in augustus een brief gestuurd waarin hij die stap ten zeerste afraadde. Ook zou Netanyahu hebben geschreven dat antisemitisme "zich verspreidt als leiders zich er niet tegen uitspreken". Hij voegde eraan toe dat Albanese "zwakte moet vervangen door handelen".

6 uur geleden
Afschuw bij wereldleiders over aanslag Bondi Beach

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldleiders hebben met afschuw gereageerd op de dodelijke aanslag op een Joodse chanoekaviering in Australië. Zo schreef de Franse president Emmanuel Macron op X dat Frankrijk "genadeloos zal blijven vechten tegen antisemitische haat".

7 uur geleden