Europese Unie start met humanitaire luchtbrug naar Libanon
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie start een humanitaire luchtbrug naar Libanon, zo heeft de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Er worden drie vluchten uitgevoerd vanuit Dubai en Brindisi, die onder meer dekens, noodonderkomens en toiletartikelen naar Beiroet brengen. De eerste vlucht komt op 11 oktober aan.
De vluchten zijn een aanvulling op de vluchten die sinds vorige week via het EU-mechanisme voor Civiele Bescherming al hulpgoederen naar Libanon brengen vanuit Spanje, Slowakije, Polen, Frankrijk en België. De komende dagen worden bovendien nog meer hulpgoederen vanuit Griekenland vervoerd. De Commissie financiert de transportkosten van deze leveringen en coördineert ze.
De hulpgoederen zelf worden door de lidstaten gedoneerd. Het gaat onder meer om medicijnen en medische artikelen voor vluchtelingen.
De luchtbrug komt bovenop de 104 miljoen euro die de Europese Unie eerder dit jaar al voor Libanon had vrijgemaakt voor humanitaire hulp.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.
50 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa gaat het leger inzetten om de politie in het land te helpen bij het bestrijden van georganiseerde misdaad. Hij noemde dat de meest directe bedreiging voor "onze democratie, onze samenleving en onze economische ontwikkeling".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft vooralsnog een streep gezet door een poging van de regering-Trump om de militaire rang van het Democratische Congreslid Mark Kelly te verlagen en daarmee de hoogte van zijn pensioen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren voor meer vrijheid. Het is de eerste grote betoging sinds president Nicolás Maduro ruim een maand geleden gevangen werd genomen door de Amerikanen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen hebben volgens NAVO-topman Mark Rutte een nieuwe eensgezindheid gevonden. Europa begrijpt dat het meer moet bijdragen en de VS onderkennen dat de bondgenoten dat ook doen, meent Rutte. Hij beweert nog nooit zoiets gezien te hebben in vijftien jaar van NAVO-vergaderingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven bijdragen aan de verdediging van Europa, niet alleen met kernwapens, hebben ze de andere NAVO-landen nog eens beloofd. De VS onder de Amerikaanse president Donald Trump willen zich niet uit Europa terugtrekken, maar hebben zelfstandiger bondgenoten nodig nu ze niet meer alleen wereldwijd de dienst kunnen uitmaken. En de NAVO-bondgenoten zijn daartoe goed op weg, vindt onderminister Bridge Colby.
3 uur geleden