Europese Unie roept India en China op tot kalmte
BRUSSEL (ANP) - Na gewelddadige confrontaties bij de grens tussen China en India roept de Europese Unie beide "belangrijke partners" op tot "terughoudendheid en militaire de-escalatie". EU-buitenlandchef Josep Borrell zegt in een verklaring erop te vertrouwen dat de Indiase en Chinese autoriteiten in gesprek gaan en een vreedzame oplossing vinden.
Volgens het Indiase leger werden twintig militairen gedood bij een incident met Chinese soldaten in de omstreden Indiase grensregio Ladakh in de Himalaya. Peking beschuldigde Indiase grenstroepen ervan het Chinese grondgebied te zijn binnengetreden, wat resulteerde in vijandelijkheden.
De EU betreurt de slachtoffers en condoleert hun geliefden, aldus Borrell.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
2 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
9 uur geleden