Europese Unie geeft Slovenië 400 miljoen na overstroming
LJUBLJANA (ANP/AFP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, heeft het door overstromingen zwaar getroffen Slovenië bezocht en voor 400 miljoen Europese hulp toegezegd. Twee Nederlanders en vier Slovenen zijn om het leven gekomen als gevolg van het noodweer van circa een week geleden. Het geld komt uit een Europees solidariteitsfonds en het land kan veel meer hulp krijgen door een beroep te doen op het Europese Volgende Generatiefonds, zei Von der Leyen. Daar kan voor 2,7 miljard euro worden aangeklopt.
Volgens de Sloveense premier Robert Golob zijn vele duizenden families door de overstromingen alles kwijtgeraakt en velen ook hun bestaansmiddelen. Volgens Golob beloopt de schade in de miljarden.
Vorige week donderdag begonnen er tijdens hevige regens landverschuivingen te ontstaan en liepen velden, straten en panden onder water. Talrijke plaatsen in vooral het noorden en het midden van Slovenië raakten door de waterstromen en aardverschuivingen volkomen geïsoleerd. Het Alpenland is ongeveer half zo groot als Nederland.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
10 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
13 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
13 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
13 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
16 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
16 uur geleden