Europese Unie geeft Slovenië 400 miljoen na overstroming
LJUBLJANA (ANP/AFP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, heeft het door overstromingen zwaar getroffen Slovenië bezocht en voor 400 miljoen Europese hulp toegezegd. Twee Nederlanders en vier Slovenen zijn om het leven gekomen als gevolg van het noodweer van circa een week geleden. Het geld komt uit een Europees solidariteitsfonds en het land kan veel meer hulp krijgen door een beroep te doen op het Europese Volgende Generatiefonds, zei Von der Leyen. Daar kan voor 2,7 miljard euro worden aangeklopt.
Volgens de Sloveense premier Robert Golob zijn vele duizenden families door de overstromingen alles kwijtgeraakt en velen ook hun bestaansmiddelen. Volgens Golob beloopt de schade in de miljarden.
Vorige week donderdag begonnen er tijdens hevige regens landverschuivingen te ontstaan en liepen velden, straten en panden onder water. Talrijke plaatsen in vooral het noorden en het midden van Slovenië raakten door de waterstromen en aardverschuivingen volkomen geïsoleerd. Het Alpenland is ongeveer half zo groot als Nederland.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
8 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
11 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
20 uur geleden