Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Unie geeft Slovenië 400 miljoen na overstroming

Europese Unie geeft Slovenië 400 miljoen na overstroming

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, heeft het door overstromingen zwaar getroffen Slovenië bezocht en voor 400 miljoen Europese hulp toegezegd. Twee Nederlanders en vier Slovenen zijn om het leven gekomen als gevolg van het noodweer van circa een week geleden. Het geld komt uit een Europees solidariteitsfonds en het land kan veel meer hulp krijgen door een beroep te doen op het Europese Volgende Generatiefonds, zei Von der Leyen. Daar kan voor 2,7 miljard euro worden aangeklopt.

Volgens de Sloveense premier Robert Golob zijn vele duizenden families door de overstromingen alles kwijtgeraakt en velen ook hun bestaansmiddelen. Volgens Golob beloopt de schade in de miljarden.

Vorige week donderdag begonnen er tijdens hevige regens landverschuivingen te ontstaan en liepen velden, straten en panden onder water. Talrijke plaatsen in vooral het noorden en het midden van Slovenië raakten door de waterstromen en aardverschuivingen volkomen geïsoleerd. Het Alpenland is ongeveer half zo groot als Nederland.

Meer uit Buitenland

Senaat VS keurt financiering immigratiebeleid Trump goed

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel goedgekeurd om ongeveer 70 miljard dollar (60 miljard euro) uit te trekken voor het immigratiebeleid van de regering-Trump. Het geld gaat volgens Amerikaanse media als The Hill en Politico onder meer naar diensten als vreemdelingenpolitie ICE en grensbewakingsdienst Border Patrol.

1 uur geleden
Commissie moet sms'jes Von der Leyen bewaren, zegt EU-ombudsvrouw

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet sms'jes die haar voorzitter Ursula von der Leyen uitwisselt met staatshoofden en regeringsleiders bewaren. Dat stelt de EU-ombudsvrouw Teresa Anjinho na een onderzoek naar een verwijderd sms'je van de Franse president Emmanuel Macron aan Von der Leyen.

1 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit op wachtlijst voor longtransplantatie

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit is op de wachtlijst geplaatst voor een longtransplantatie. Dat heeft het Noorse hof vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar arts is de ontwikkeling van haar chronische longziekte ernstig en is een transplantatie noodzakelijk.

2 uur geleden
'Buitenlandse' zeedrone ontploft in Roemeense haven

BOEKAREST (ANP/RTR) - Een onbekende militaire zeedrone is vrijdagochtend in de haven van het Roemeense Constanța ontploft. De explosie maakte geen slachtoffers, laat het Roemeense ministerie van Defensie weten.

2 uur geleden
VK spreekt Amerikaanse kritiek tegen na dood Nowak

LONDEN (ANP) - De Britse regering zegt zich niet te herkennen in Amerikaanse kritiek na de dood van student Henry Nowak. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken stelde dat de zaak laat zien dat niet alle groepen gelijk worden behandeld door de Britse politie. De Britse minister van Justitie David Lammy zei bij Sky News zich niet te herkennen in "deze karikatuur van Groot-Brittannië met een strafrechtssysteem met dubbele standaarden".

2 uur geleden
Israël beveelt evacuatie dorpen ten noorden van de Litani

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) waarschuwt inwoners van drie dorpen ten noorden van de rivier de Litani om te vertrekken. Er staan aanvallen aan te komen, zegt de krijgsmacht. Aanvallen op de zuidelijke stad Tyrus kostten volgens de Libanese burgerbescherming aan zeven mensen het leven.

3 uur geleden
IAEA: lokaal bestand voor reparaties bij kerncentrale Oekraïne

KYIV (ANP) - In Oekraïne is vrijdag een lokaal bestand ingegaan in de omgeving van de kerncentrale Zaporizja. Dat moet reparaties aan een hoogspanningslijn mogelijk maken, zodat een mogelijk nucleair ongeval kan worden voorkomen, meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Dat bemiddelde tussen de strijdende partijen.

4 uur geleden