Europese Unie geeft Slovenië 400 miljoen na overstroming
LJUBLJANA (ANP/AFP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, heeft het door overstromingen zwaar getroffen Slovenië bezocht en voor 400 miljoen Europese hulp toegezegd. Twee Nederlanders en vier Slovenen zijn om het leven gekomen als gevolg van het noodweer van circa een week geleden. Het geld komt uit een Europees solidariteitsfonds en het land kan veel meer hulp krijgen door een beroep te doen op het Europese Volgende Generatiefonds, zei Von der Leyen. Daar kan voor 2,7 miljard euro worden aangeklopt.
Volgens de Sloveense premier Robert Golob zijn vele duizenden families door de overstromingen alles kwijtgeraakt en velen ook hun bestaansmiddelen. Volgens Golob beloopt de schade in de miljarden.
Vorige week donderdag begonnen er tijdens hevige regens landverschuivingen te ontstaan en liepen velden, straten en panden onder water. Talrijke plaatsen in vooral het noorden en het midden van Slovenië raakten door de waterstromen en aardverschuivingen volkomen geïsoleerd. Het Alpenland is ongeveer half zo groot als Nederland.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
32 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is van plan om de oorlog tegen Iran voorlopig voort te zetten. Een woordvoerder van het leger zei tegen CNN dat de aanvallen nog zeker drie weken duren.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op een politiewagen in de Gazastrook zijn acht mensen omgekomen, melden de Palestijnse autoriteiten. Alle doden zijn politieagenten, inclusief het hoofd van de lokale politieafdeling.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
3 uur geleden