Europese uitstoot hoger, net onder niveau van voor coronacrisis
LUXEMBURG (ANP) - De Europese uitstoot van broeikasgassen is in het derde kwartaal van 2021 toegenomen met 6 procent in vergelijking met hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Daarmee was de totale uitstoot bijna terug op hetzelfde niveau als voor de coronacrisis. Op de lange termijn neemt de totale uitstoot wel af, stelt het Europese statistiekbureau Eurostat.
De geschatte totale uitstoot in het derde kwartaal komt neer op 881 miljoen ton CO2. In 2019, voordat de coronapandemie uitbrak, lag de uitstoot in het derde kwartaal op 891 miljoen ton.
De stijging in de uitstoot van broeikasgassen werd voornamelijk veroorzaakt door het economische herstel in het derde kwartaal. In hetzelfde kwartaal van 2020 was de economische activiteit door de coronacrisis juist een stuk lager. De industrie en elektriciteitsvoorziening veroorzaakten de meeste uitstoot, respectievelijk 23 procent en 21 procent. Zowel huishoudens als de landbouw stootten 14 procent van de broeikasgassen uit.
In de meeste landen steeg de uitstoot door het herstel van de coronacrisis. Alleen in Nederland, Slovenië en Luxemburg daalde de uitstoot in het derde kwartaal in vergelijking met hetzelfde kwartaal in 2020.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
8 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
8 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
8 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
9 uur geleden