Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese tour naar 42 golftoernooien en record aan prijzengeld

Europese tour naar 42 golftoernooien en record aan prijzengeld

DUBAI (ANP) - De Europese tour dijt in het komende seizoen verder uit naar 42 golftoernooien in 26 verschillende landen. Het prijzengeld stijgt naar een recordhoogte van omgerekend 144 miljoen euro. Het prijzengeld van de vier majors is daar niet bij inbegrepen.

De DP World Tour, de commerciƫle naam van de Europese tour, kondigde bij de presentatie van de speelkalender de terugkeer aan van het Turks Open (8-11 mei) en het Oostenrijks Open (29 mei - 1 juni). Het KLM Open, dat wordt gehouden op The International bij Amsterdam (5-8 juni), blijft vast onderdeel van de tour. Het prijzengeld bedraagt omgerekend ruim 2,3 miljoen euro.

De Ryder Cup maakt in 2025 ook deel uit van de tour. De tweejaarlijkse continentale strijd tussen Amerika en Europa vindt plaats in Farmingdale (New York) van 26 tot en met 28 september.

De Europese tour begint eind november met een toernooi in Australiƫ en eindigt als ieder jaar half november in Dubai.

Vooralsnog zijn Joost Luiten en Darius van Driel de enige Nederlanders met een vaste speelkaart op de Europese tour. Mogelijk voegt Wil Besseling zich daar nog bij. Hij staat er in het laatste kwalificatietoernooi, dat woensdag afsluit in het Spaanse Tarragona, goed voor.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

8 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

11 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

11 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

12 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

13 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

13 uur geleden