Europese tour naar 42 golftoernooien en record aan prijzengeld
DUBAI (ANP) - De Europese tour dijt in het komende seizoen verder uit naar 42 golftoernooien in 26 verschillende landen. Het prijzengeld stijgt naar een recordhoogte van omgerekend 144 miljoen euro. Het prijzengeld van de vier majors is daar niet bij inbegrepen.
De DP World Tour, de commerciële naam van de Europese tour, kondigde bij de presentatie van de speelkalender de terugkeer aan van het Turks Open (8-11 mei) en het Oostenrijks Open (29 mei - 1 juni). Het KLM Open, dat wordt gehouden op The International bij Amsterdam (5-8 juni), blijft vast onderdeel van de tour. Het prijzengeld bedraagt omgerekend ruim 2,3 miljoen euro.
De Ryder Cup maakt in 2025 ook deel uit van de tour. De tweejaarlijkse continentale strijd tussen Amerika en Europa vindt plaats in Farmingdale (New York) van 26 tot en met 28 september.
De Europese tour begint eind november met een toernooi in Australië en eindigt als ieder jaar half november in Dubai.
Vooralsnog zijn Joost Luiten en Darius van Driel de enige Nederlanders met een vaste speelkaart op de Europese tour. Mogelijk voegt Wil Besseling zich daar nog bij. Hij staat er in het laatste kwalificatietoernooi, dat woensdag afsluit in het Spaanse Tarragona, goed voor.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
6 uur geleden