Europese tour naar 42 golftoernooien en record aan prijzengeld
DUBAI (ANP) - De Europese tour dijt in het komende seizoen verder uit naar 42 golftoernooien in 26 verschillende landen. Het prijzengeld stijgt naar een recordhoogte van omgerekend 144 miljoen euro. Het prijzengeld van de vier majors is daar niet bij inbegrepen.
De DP World Tour, de commerciële naam van de Europese tour, kondigde bij de presentatie van de speelkalender de terugkeer aan van het Turks Open (8-11 mei) en het Oostenrijks Open (29 mei - 1 juni). Het KLM Open, dat wordt gehouden op The International bij Amsterdam (5-8 juni), blijft vast onderdeel van de tour. Het prijzengeld bedraagt omgerekend ruim 2,3 miljoen euro.
De Ryder Cup maakt in 2025 ook deel uit van de tour. De tweejaarlijkse continentale strijd tussen Amerika en Europa vindt plaats in Farmingdale (New York) van 26 tot en met 28 september.
De Europese tour begint eind november met een toernooi in Australië en eindigt als ieder jaar half november in Dubai.
Vooralsnog zijn Joost Luiten en Darius van Driel de enige Nederlanders met een vaste speelkaart op de Europese tour. Mogelijk voegt Wil Besseling zich daar nog bij. Hij staat er in het laatste kwalificatietoernooi, dat woensdag afsluit in het Spaanse Tarragona, goed voor.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
56 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
1 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
3 uur geleden