Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese tour naar 42 golftoernooien en record aan prijzengeld

Europese tour naar 42 golftoernooien en record aan prijzengeld

DUBAI (ANP) - De Europese tour dijt in het komende seizoen verder uit naar 42 golftoernooien in 26 verschillende landen. Het prijzengeld stijgt naar een recordhoogte van omgerekend 144 miljoen euro. Het prijzengeld van de vier majors is daar niet bij inbegrepen.

De DP World Tour, de commerciële naam van de Europese tour, kondigde bij de presentatie van de speelkalender de terugkeer aan van het Turks Open (8-11 mei) en het Oostenrijks Open (29 mei - 1 juni). Het KLM Open, dat wordt gehouden op The International bij Amsterdam (5-8 juni), blijft vast onderdeel van de tour. Het prijzengeld bedraagt omgerekend ruim 2,3 miljoen euro.

De Ryder Cup maakt in 2025 ook deel uit van de tour. De tweejaarlijkse continentale strijd tussen Amerika en Europa vindt plaats in Farmingdale (New York) van 26 tot en met 28 september.

De Europese tour begint eind november met een toernooi in Australië en eindigt als ieder jaar half november in Dubai.

Vooralsnog zijn Joost Luiten en Darius van Driel de enige Nederlanders met een vaste speelkaart op de Europese tour. Mogelijk voegt Wil Besseling zich daar nog bij. Hij staat er in het laatste kwalificatietoernooi, dat woensdag afsluit in het Spaanse Tarragona, goed voor.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

13 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

15 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

15 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

16 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

16 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

17 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

20 uur geleden