Europese toezichthouders waarschuwen consument voor crypto's
AMSTERDAM (ANP) - Financiële toezichthouders in Europa waarschuwen consumenten voor beleggingen in cryptomunten zoals bitcoins. De handel in digitale munten is namelijk zeer speculatief en beleggers lopen grote risico's om hun inleg te verliezen. Ook kunnen consumenten geen verhaal halen bij verliezen op cryptobeleggingen en genieten ze geen bescherming.
De waarschuwing komt van de toezichthouders EBA, ESMA en EIOPA die toenemende interesse in crypto's zien bij particulieren. Ze stellen dat digitale munten voor de meeste consumenten niet geschikt zijn als belegging of betaalmiddel omdat die munten vaak te maken hebben met zeer sterke waardeschommelingen. Ook kunnen consumenten die beleggen in digitale valuta het slachtoffer worden van bijvoorbeeld cyberaanvallen en fraude. "Consumenten lopen een zeer reëel risico dat ze al hun belegde geld kwijtraken als ze deze activa kopen", zeggen de toezichthouders dan ook in een verklaring.
Ook wordt gewaarschuwd voor de risico's van misleidende reclames bij crypto's, onder meer door influencers op sociale media. Die influencers kunnen namelijk een financieel belang hebben om digitale munten en cryptogerelateerde producten en diensten aan te prijzen. "Consumenten moeten met name op hun hoede zijn als er snelle of hoge opbrengsten worden beloofd, zeker als die te mooi lijken om waar te zijn."
De Europese Unie is bezig met regelgeving en toezicht voor cryptomarkten. Ook in bijvoorbeeld de Verenigde Staten en andere landen hebben autoriteiten al gewaarschuwd voor de risico's die mensen lopen met beleggingen in digitale munten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
8 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.
32 minuten geledenTOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.
34 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten is voor Heijmans "beheersbaar". Prijzen van grondstoffen fluctueren door de onzekerheid maar dat heeft nagenoeg geen effect op de lopende projecten omdat de inkoop daarvan grotendeels al gedaan is, meldt het bouwbedrijf.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - De fabrikant van funderingen voor windmolens Sif rekent op een "tijdelijk uitdagende periode" in 2027 en 2028. Voor dit jaar is het orderboek nog gevuld, maar doordat er de afgelopen jaren veel minder interesse was in aanbestedingen voor windparken op zee, dreigt de productie in de loop van volgend jaar terug te vallen. Topman Fred van Beers verwacht dat de sector vanaf 2029 "terugkeert naar houdbare niveaus", meldt hij bij de kwartaalcijfers van Sif.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriële branches sprake van groei.
2 uur geleden