Europese titel Toussaint op 50 meter rugslag, brons De Waard
BOEDAPEST (ANP) - Kira Toussaint heeft bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Boedapest goud behaald op de 50 meter rugslag. De 26-jarige Nederlandse noteerde in de finale in Hongarije een tijd van 27,36 seconden. Toussaint is met 27,10 seconden houder van het Europese record.
Achter Toussaint eindigde de Britse Kathleen Dawson in 27,46 als tweede. Het brons op deze niet-olympische afstand ging naar Maaike de Waard in 27,74 seconden. Voor Toussaint is het haar eerste gouden medaille op een groot internationaal toernooi.
"Ik ben heel blij en een beetje verrast", jubelde Toussaint na haar race. "Ik had nog wel iets sneller gewild eigenlijk, maar dat komt op een later moment wel. Ik maakte een foutje bij mijn finish, ik had eigenlijk nog een slag extra moeten maken. Ik weet precies wat ik moet doen: rustig blijven en mijn eigen race zwemmen. Dat zeg ik ook tegen mijzelf als ik op het startblok sta. Dat ging goed."
Tweede medaille
Voor Toussaint betekende het haar tweede medaille bij deze EK. De Assendelftse won maandag samen met Ranomi Kromowidjojo, Marrit Steenbergen en Femke Heemskerk zilver op de 4x100 meter vrije slag estafette. Ze hoopt op meer. "Dit was een hele mooie opmaat voor de 100 meter rugslag. Daarop wil ik graag nog de individuele limiet halen voor de Olympische Spelen.
Ranomi Kromowidjojo bezorgde Nederland dinsdag bij de EK al goud op de 50 meter vrije slag.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
9 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
13 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
13 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
16 uur geleden