Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese titel Toussaint op 50 meter rugslag, brons De Waard

Europese titel Toussaint op 50 meter rugslag, brons De Waard

BOEDAPEST (ANP) - Kira Toussaint heeft bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Boedapest goud behaald op de 50 meter rugslag. De 26-jarige Nederlandse noteerde in de finale in Hongarije een tijd van 27,36 seconden. Toussaint is met 27,10 seconden houder van het Europese record.

Achter Toussaint eindigde de Britse Kathleen Dawson in 27,46 als tweede. Het brons op deze niet-olympische afstand ging naar Maaike de Waard in 27,74 seconden. Voor Toussaint is het haar eerste gouden medaille op een groot internationaal toernooi.

"Ik ben heel blij en een beetje verrast", jubelde Toussaint na haar race. "Ik had nog wel iets sneller gewild eigenlijk, maar dat komt op een later moment wel. Ik maakte een foutje bij mijn finish, ik had eigenlijk nog een slag extra moeten maken. Ik weet precies wat ik moet doen: rustig blijven en mijn eigen race zwemmen. Dat zeg ik ook tegen mijzelf als ik op het startblok sta. Dat ging goed."

Tweede medaille

Voor Toussaint betekende het haar tweede medaille bij deze EK. De Assendelftse won maandag samen met Ranomi Kromowidjojo, Marrit Steenbergen en Femke Heemskerk zilver op de 4x100 meter vrije slag estafette. Ze hoopt op meer. "Dit was een hele mooie opmaat voor de 100 meter rugslag. Daarop wil ik graag nog de individuele limiet halen voor de Olympische Spelen.

Ranomi Kromowidjojo bezorgde Nederland dinsdag bij de EK al goud op de 50 meter vrije slag.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

4 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

9 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

22 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden