Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese titel Toussaint op 50 meter rugslag, brons De Waard

Europese titel Toussaint op 50 meter rugslag, brons De Waard

BOEDAPEST (ANP) - Kira Toussaint heeft bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Boedapest goud behaald op de 50 meter rugslag. De 26-jarige Nederlandse noteerde in de finale in Hongarije een tijd van 27,36 seconden. Toussaint is met 27,10 seconden houder van het Europese record.

Achter Toussaint eindigde de Britse Kathleen Dawson in 27,46 als tweede. Het brons op deze niet-olympische afstand ging naar Maaike de Waard in 27,74 seconden. Voor Toussaint is het haar eerste gouden medaille op een groot internationaal toernooi.

"Ik ben heel blij en een beetje verrast", jubelde Toussaint na haar race. "Ik had nog wel iets sneller gewild eigenlijk, maar dat komt op een later moment wel. Ik maakte een foutje bij mijn finish, ik had eigenlijk nog een slag extra moeten maken. Ik weet precies wat ik moet doen: rustig blijven en mijn eigen race zwemmen. Dat zeg ik ook tegen mijzelf als ik op het startblok sta. Dat ging goed."

Tweede medaille

Voor Toussaint betekende het haar tweede medaille bij deze EK. De Assendelftse won maandag samen met Ranomi Kromowidjojo, Marrit Steenbergen en Femke Heemskerk zilver op de 4x100 meter vrije slag estafette. Ze hoopt op meer. "Dit was een hele mooie opmaat voor de 100 meter rugslag. Daarop wil ik graag nog de individuele limiet halen voor de Olympische Spelen.

Ranomi Kromowidjojo bezorgde Nederland dinsdag bij de EK al goud op de 50 meter vrije slag.

Meer uit Sport

Onstuitbare Wiebes verovert ook wereldtitel op omnium

SANTIAGO (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede gouden medaille te pakken op de WK baanwielrennen in Chili. De 26-jarige Mijdrechtse was op de wielerpiste van Santiago de beste op het omnium. Wiebes kroonde zich eerder op de WK al tot wereldkampioene op het onderdeel scratch.

39 minuten geleden
Van de Wouw voor het eerst wereldkampioene sprint

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich op de WK baanwielrennen in Chili voor het eerst gekroond tot wereldkampioene op de sprint. De 27-jarige Brabantse troefde op de wielerpiste van Santiago de Japanse Mina Sato af in de finale. Ze verzekerde zich van het goud door beide heats overtuigend te winnen.

40 minuten geleden
Verstappen de snelste in tweede training op hoogte in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Mexico in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez 0,153 seconde sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de tweede tijd noteerde. De Italiaan Kimi Antonelli reed in zijn Mercedes de derde tijd. Hij gaf 0,174 seconde toe op Verstappen, die zijn snelste ronde reed op de zachte band.

41 minuten geleden
Lavreysen pakt 19e wereldtitel met goud op kilometer tijdrit

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen is hard op weg te slagen in zijn unieke missie om vier wereldtitels te veroveren op de WK baanwielrennen in Chili. De 28-jarige Brabander is op drie titels gekomen door de kilometer tijdrit te winnen op de piste van Santiago. Hij veroverde het goud met een tijd van 57,978 seconden. Het is al zijn negentiende wereldtitel in totaal.

2 uur geleden
Snelle uitschakeling Van Barneveld op EK darts

DORTMUND (ANP) - Raymond van Barneveld is al in de eerste ronde van het EK darts in Dortmund uitgeschakeld. De 58-jarige Nederlandse prof verloor in een kwartier van regerend wereldkampioen Luke Littler. De 18-jarige Brit won met 6-1.

4 uur geleden
Wiebes wint eerste onderdeel van het omnium bij WK

SANTIAGO (ANP) - Lorena Wiebes is bij de WK baanwielrennen in Chili goed aan het omnium begonnen. Op de piste van de hoofdstad Santiago was de 26-jarige geboren Mijdrechtse de beste op het onderdeel scratch.

9 uur geleden
Lavreysen maakt ook indruk op kwalificatie van kilometer tijdrit

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen is uitstekend begonnen aan de kilometer tijdrit op de WK baanwielrennen. De titelverdediger op dat onderdeel was met afstand de snelste in de kwalificatie.

9 uur geleden