Europese tak Russische VTB Bank zelfstandig verder
FRANKFURT (ANP/AFP) - De Russische bank VTB Bank is de controle verloren over zijn Europese dochter, die nu zelfstandig verder moet. VTB mocht vanwege sancties zijn stemrecht in het in Duitsland gevestigde bedrijf niet uitoefenen. De Duitse toezichthouder BaFin stelt dat de Europese dochter, die VTB Bank SE heet, nu "volledig geïsoleerd" is van de Russische financiële instelling.
De Europese activiteiten van VTB Bank SE kunnen gewoon doorgaan, laat BaFin weten. Maar het bestuur mag geen opdrachten van VTB uitvoeren, aldus de waakhond. VTB Bank werd afgelopen vrijdag op de sanctielijst gezet door de Europese Unie.
Al eerder was de bank doelwit van Amerikaanse sancties geworden. Ook was VTB uitgesloten van het internationale banksysteem SWIFT. Klanten van VTB Bank SE kunnen volgens BaFin nog gewoon bij hun geld.
De Duitse zakenkrant Handelsblatt meldt dat vier van de vijf bestuurders van VTB Europa de afgelopen tijd zijn opgestapt. Sinds begin maart heeft de bank ook geen nieuwe klanten meer aangenomen.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.
2 uur geleden