Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese staalsector vraagt om maatregelen vanwege energiecrisis

Europese staalsector vraagt om maatregelen vanwege energiecrisis

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese staalsector wil dat de politiek een pakket maatregelen neemt om de impact van de huidige energiecrisis te verminderen. De metaalproducenten vragen onder andere om staatssteun en het aanboren van de nationale gasreserves om de hoge energieprijzen te beteugelen en sluitingen van smelterijen te voorkomen.

Eurometaux, dat producenten als Glencore, Rio Tinto en Norsk Hydro vertegenwoordigt, heeft de Europese Commissie daarover een brief gestuurd. Daarin waarschuwen ze dat steeds meer producenten gedwongen kunnen worden om hun productie te verlagen of fabrieken zelfs volledig te sluiten als extra steun uitblijft.

Vooral aluminium- en zinkproducenten worden hard getroffen door de snel stijgende gas- en elektriciteitsprijzen. De afgelopen maanden staakten al verschillende smelterijen noodgedwongen hun productie waardoor regionale tekorten zijn ontstaan. Dat zorgde ook voor sterk gestegen productprijzen. Circa een derde van de aluminiumcapaciteit wordt volgens de briefschrijvers beperkt door de crisis.

Gasvoorraden

De stroomprijzen zijn weliswaar gedaald ten opzichte van de pieken van vorige maand, maar de smelterijen lijden nog steeds zware verliezen in landen zoals Frankrijk. Verder liggen de gasvoorraden in Europa ver onder het niveau dat gebruikelijk is voor deze tijd van het jaar. Door het gebrek aan gasaanvoer uit Rusland liggen nieuwe prijspieken deze winter op de loer.

In de brief stelt Eurometaux voor de nationale gasreserves te gebruiken om de markt te stabiliseren. Verder denken de staalbedrijven aan lagere beprijzing voor CO2-uitstoot om de kosten te drukken. Ook zou nagedacht moeten worden over een steunpakket vergelijkbaar met tijdelijke maatregelen die werden genomen om de economie door de coronacrisis te loodsen.

Meer uit Financieel

Duitse industrie schrapt groeiverwachting, nu stagnatie in 2026

HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.

41 minuten geleden
Veel interesse voor failliete onlinewoonwinkel FonQ

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.

59 minuten geleden
Nederlandse CO2-uitstoot gestegen door toename in energiesector

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.

2 uur geleden
FT: Zweden beschuldigt Rusland van manipuleren cijfers economie

STOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.

2 uur geleden
Kifid krijgt fors meer klachten over financiële dienstverleners

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben fors meer klachten ingediend over verzekeraars, banken en andere financiële dienstverleners bij klachteninstituut Kifid. Het instituut ontving vorig jaar in totaal 7832 klachten, ruim 1800 meer dan in 2024.

2 uur geleden
AEX-index zakt na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.

2 uur geleden
Fiscus en Dienst Toeslagen: geld per 1 mei naar rekening Rabobank

DEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.

3 uur geleden