Europese satellietbedrijven fuseren in concurrentieslag met Musk
PARIJS (ANP) - Twee Europese satellietbedrijven gaan samen om zo beter te kunnen concurreren met ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk en techconcern Amazon. Het Franse Eutelsat en zijn Britse branchegenoot OneWeb hebben een intentieverklaring ondertekend voor een fusie. Dat laatste bedrijf is bij de deal zo'n 3,3 miljard euro waard.
De markt voor satellieten voor het aanbieden van breedbandinternet zal de komende jaren hard groeien. SpaceX probeert met zijn satellietdivisie Starlink al veel marktaandeel te winnen met duizenden satellieten in de ruimte. Amazon heeft voor zijn eigen onderdeel voor satellietverbindingen, Project Kuiper, ook al tientallen lanceringen gepland.
Om die Amerikaanse bedrijven weerstand te bieden willen Eutelsat en OneWeb meer ruimte hebben voor investeringen. Door de fusie, die in de eerste helft van 2023 rond moet zijn, verwachten de bedrijven op termijn 150 miljoen euro per jaar te besparen. Na de fusie behaalt het bedrijf naar verwachting een jaaromzet van 1,2 miljard euro.
Nieuws over een ophanden zijnde fusie van de bedrijven leidde de afgelopen dagen tot veiligheidszorgen bij de Britse overheid. China heeft met zijn investeringsfonds CIC namelijk een belang van 5 procent in Eutelsat, waardoor vrees voor politieke beïnvloeding van OneWeb bestaat. De Britten hebben zelf een belang OneWeb. De Franse staat is veruit de grootste aandeelhouder van Eutelsat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
8 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
10 uur geleden