Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese sancties voor Rusland voor vergiftiging Navalni

Europese sancties voor Rusland voor vergiftiging Navalni

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie straft Rusland voor de vergiftiging van oppositieleider Aleksej Navalni. De Russische regering ontkent dat het daar iets mee van doen heeft, maar de EU is niet tevreden over de uitleg van Moskou en het onderzoek naar de zaak. "Zij die betrokken waren bij deze moordaanslag" kunnen sancties verwachten, zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell.

De strafmaatregelen waren bepleit door onder andere Nederland, Duitsland en Frankrijk. Ze zien "geen andere verklaring" voor de moordaanslag op Navalni "dan Russische betrokkenheid en verantwoordelijkheid", zei minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken eerder. Ze eisen dat Rusland de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) de ruimte geeft voor onderzoek.

Navalni werd in augustus erg ziek tijdens een vlucht in Rusland. Hij mocht uiteindelijk naar Duitsland om daar behandeld te worden. Daar stelden onder anderen OPCW-experts vast dat de politicus is vergiftigd met het verboden novitsjok-zenuwgif. Het staat daarmee vast dat het verdrag tegen chemische wapens is geschonden en "dat kan niet zonder gevolgen blijven", zei Bloks Duitse collega Heiko Maas maandag.

De sancties, die de ministers van Buitenlandse Zaken van de EU maandag overeenkwamen, moeten nog worden uitgewerkt. Ingewijden spraken eerder de verwachting uit dat de maatregelen functionarissen van de Russische militaire inlichtingendienst GROe zullen treffen. Zij zouden dan niet meer naar de EU kunnen reizen en niet meer bij Europese tegoeden kunnen.

Meer uit Buitenland

VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

3 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

3 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

3 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

4 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

5 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

5 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

5 uur geleden