
Europese rechter oordeelt over te veel aan stikstof in Duitsland
LUXEMBURG (ANP) - Ook Duitsland komt mogelijk niet uit onder maatregelen om de stikstofuitstoot terug te dringen. Het Europees Hof van Justitie oordeelt donderdag over de al jarenlang te vieze lucht in Duitse steden als Hamburg en München. Als het hof Duitsland op de vingers tikt, is er misschien in sommige plaatsen bijvoorbeeld minder ruimte voor dieselauto's.
Duitsland overschrijdt sinds 2010 in 26 gebieden stelselmatig de stikstofdioxidelimieten in de EU-regels die moeten zorgen voor schone lucht. De Europese Commissie stelde de Duitse regering daarom in gebreke, en stapte naar het hof toen Berlijn niet genoeg beterschap toonde.
De laatste tijd bevat de lucht in Duitse steden minder stikstofdioxide, onder meer door de coronacrisis. Maar in bijvoorbeeld München en Hamburg werd de limiet vorig jaar nog geschonden, constateerde de Duitse milieudienst.
Nederland zag zich eerder ook gedwongen de stikstofuitstoot terug te dringen omdat die Europese regels schond. Een heuse stikstofcrisis bracht onder meer de bouw enige tijd tot stilstand. Toen ging het om stikstof die neersloeg in natuurgebieden. Daar heeft Duitsland tot dusver minder mee te stellen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat een aantal Europese leiders in een gezamenlijke verklaring heeft benadrukt dat er geen vrede kan komen zonder Oekraïne daarbij te betrekken. Komende vrijdag gaat de Amerikaanse president Donald Trump om de tafel met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, maar Zelensky is daar niet uitgenodigd omdat Poetin dat niet wil.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat open voor het organiseren van een top in Alaska met de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, heeft een woordvoerder van het Witte Huis bevestigd. Maar momenteel blijft het plan om, op verzoek van Poetin, een bilaterale ontmoeting tussen alleen hem en Trump te organiseren, voegde de woordvoerder eraan toe.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen hebben in Tel Aviv gedemonstreerd tegen de uitbreiding van de oorlog in de Gazastrook. De organisatoren zeggen dat er 100.000 demonstranten zijn gekomen. Andere bronnen spreken van circa 60.000 betogers.
10 uur geledenNUSEIRAT (ANP) - Een boven de Gazastrook uitgeworpen pallet met hulpgoederen heeft in Nuseirat een jongen van vijftien jaar oud gedood. Dat meldden hulpverleners uit een nabijgelegen ziekenhuis. Onder meer de nieuwszender Al Jazeera heeft gezegd dat de jongen in de richting rende waar pallets neerkwamen en er door een werd verpletterd.
14 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Onderhandelingen bij de Verenigde Naties over het sluiten van een verdrag over de bestrijding van plasticvervuiling hebben nog onvoldoende vooruitgang geboekt. Dat zegt de onderhandelingsvoorzitter zaterdag in een tussentijdse evaluatie.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance overlegt zaterdag in het Verenigd Koninkrijk met een aantal Europese veiligheidsadviseurs over de oorlog in Oekraïne. Volgens de Britse regering organiseert Vance de bijeenkomst samen met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij op Times Square, in het toeristische centrum van New York, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag drie mensen gewond geraakt. Een 17-jarige jongen is aangehouden. Geen van de gewonden verkeert in levensgevaar, meldt de politie.
20 uur geleden