Europese rechter houdt sancties tegen rijke Russen overeind
LUXEMBURG (ANP) - De Europese sancties tegen een viertal rijke Russen blijven voorlopig overeind. Het Gerecht van de Europese Unie heeft een protest van de vier afgewezen.
De EU legde miljardairs Gennadi Timtsjenko en Dmitriy Poempjanski en hun beide echtgenotes strafmaatregelen op na de Russische invasie in Oekraïne. Ze zouden dicht bij president Vladimir Poetin staan en zo fortuin hebben gemaakt. De vier mogen de EU niet meer in en kunnen ook niet meer bij hun vermogen dat in de unie is ondergebracht.
Het viertal kan na de uitspraak van het Gerecht, onderdeel van het Europees Hof van Justitie in Luxemburg, nog in hoger beroep.
Niet alle Europese sancties houden stand in de rechtszaal. De strafmaatregelen vergen doorgaans zeer grondige onderbouwing, maar zijn de afgelopen anderhalf jaar soms in ongekend grote haast opgesteld.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft in aanloop naar de aanvallen op een belangrijk gasveld in Iran wel degelijk overlegd met de Verenigde Staten, zeggen drie anonieme Israëlische functionarissen tegen persbureau Reuters. President Donald Trump schreef op zijn socialemedianetwerk Truth Social dat de VS niet geïnformeerd waren.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op Libanon zijn tot nu toe meer dan duizend doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Israël voert sinds 2 maart bombardementen uit op het land, naar eigen zeggen op doelen van de Libanese beweging Hezbollah.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Maar liefst anderhalf uur lang hebben de EU-leiders donderdag op de Hongaarse premier Viktor Orbán ingepraat om zich aan zijn belofte voor de 90 miljard euro voor Oekraïne te houden. Orbán gaf geen krimp en weigert vooralsnog akkoord te gaan. Op de EU-top van december had hij daar wel mee ingestemd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en vijf grote bondgenoten staan klaar om bij te dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat zeggen de zes, met ook het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië en Japan, in een gezamenlijke verklaring. Ze verwelkomen dat landen zijn begonnen aan "voorbereidende planning".
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt de Iraanse aanval op een gasinstallatie in Qatar "in de sterkste bewoordingen", schrijft hij op X. Na de aanvallen in de nacht van woensdag op donderdag braken er meerdere branden uit. QatarEnergy meldde "aanzienlijke schade" aan de installaties.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk en Duitsland doen een ultieme poging om de gezamenlijke bouw van een nieuw gevechtsvliegtuig te redden. Bemiddelaars krijgen een maand om de ogenschijnlijk uitzichtloze ruzie tussen Duitse en Franse fabrikanten over het prestigieuze project op te lossen.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan door met de oorlog in Iran tot alle doelen zijn bereikt, zegt de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. "Natuurlijk maken we dit af." Hoe lang dat gaat duren, is volgens hem nog niet te zeggen. Hij zei dat de VS deze donderdag het grootste aantal aanvallen tot nu toe zullen uitvoeren.
2 uur geleden