Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese rechter houdt sancties tegen rijke Russen overeind

Europese rechter houdt sancties tegen rijke Russen overeind

LUXEMBURG (ANP) - De Europese sancties tegen een viertal rijke Russen blijven voorlopig overeind. Het Gerecht van de Europese Unie heeft een protest van de vier afgewezen.

De EU legde miljardairs Gennadi Timtsjenko en Dmitriy Poempjanski en hun beide echtgenotes strafmaatregelen op na de Russische invasie in Oekraïne. Ze zouden dicht bij president Vladimir Poetin staan en zo fortuin hebben gemaakt. De vier mogen de EU niet meer in en kunnen ook niet meer bij hun vermogen dat in de unie is ondergebracht.

Het viertal kan na de uitspraak van het Gerecht, onderdeel van het Europees Hof van Justitie in Luxemburg, nog in hoger beroep.

Niet alle Europese sancties houden stand in de rechtszaal. De strafmaatregelen vergen doorgaans zeer grondige onderbouwing, maar zijn de afgelopen anderhalf jaar soms in ongekend grote haast opgesteld.

Meer uit Buitenland

Dodental na nachtelijke aanvallen op Kyiv loopt verder op

KYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn ten minste 21 doden gevallen, melden de hulpdiensten. Daarnaast zouden 85 mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee kinderen. Eerder werden zeventien doden gemeld.

30 minuten geleden
Doden door explosie in Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker vijf doden gevallen. Nog eens zestien mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.

32 minuten geleden
Excuses Britse premier aan vrouwen die kinderen moesten afstaan

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement namens het hele land excuses aangeboden aan vrouwen die in de vorige eeuw onder druk hun kinderen hebben afgestaan. Hij sprak terwijl gedupeerden toekeken vanaf de publieke tribune over een "schandvlek" in de Britse geschiedenis en bevestigde dat wordt gekeken naar compensatieregelingen.

3 uur geleden
Litouwen wil af van verbod op kernwapens

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen wil af van het verbod op het plaatsen van kernwapens op zijn grondgebied. Het parlement gaat die bepaling uit de grondwet halen, zegt president Gitanas Nausėda, net als NAVO-bondgenoot Finland dit voorjaar al deed.

5 uur geleden
Herdenkingen en protesten in Israël, 1000 dagen na 7 oktober 2023

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat donderdag stil bij de grote Hamas-aanval van 7 oktober 2023, duizend dagen geleden. Er staan zowel herdenkingen gepland als protesten over het optreden van de autoriteiten rond de aanval.

6 uur geleden
Burgemeester Kyiv noemt Russische aanval grootste tot dusver

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De burgemeester van Kyiv heeft de aanval op de Oekraïense hoofdstad de grootste tot dusver in de oorlog met Rusland genoemd. "Morgen, 3 juli, is uitgeroepen tot dag van rouw in Kyiv, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de meest omvangrijke aanval van de vijand op de hoofdstad", stelt Vitali Klitsjko op sociale media.

6 uur geleden
Buitenlandchef EU wil druk op Rusland opvoeren na aanval op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandchef Kaja Kallas van de Europese Unie wil na nieuwe aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv de druk op Rusland verder opvoeren. "Woorden van veroordeling alleen zullen de aanvallen op Kyiv niet stoppen. Alleen aanhoudende militaire steun aan Oekraïne en verhoogde druk op Moskou kunnen daar verandering in brengen", stelt ze op X.

7 uur geleden