Europese rechter houdt sancties tegen rijke Russen overeind
LUXEMBURG (ANP) - De Europese sancties tegen een viertal rijke Russen blijven voorlopig overeind. Het Gerecht van de Europese Unie heeft een protest van de vier afgewezen.
De EU legde miljardairs Gennadi Timtsjenko en Dmitriy Poempjanski en hun beide echtgenotes strafmaatregelen op na de Russische invasie in Oekraïne. Ze zouden dicht bij president Vladimir Poetin staan en zo fortuin hebben gemaakt. De vier mogen de EU niet meer in en kunnen ook niet meer bij hun vermogen dat in de unie is ondergebracht.
Het viertal kan na de uitspraak van het Gerecht, onderdeel van het Europees Hof van Justitie in Luxemburg, nog in hoger beroep.
Niet alle Europese sancties houden stand in de rechtszaal. De strafmaatregelen vergen doorgaans zeer grondige onderbouwing, maar zijn de afgelopen anderhalf jaar soms in ongekend grote haast opgesteld.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
1 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
3 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
5 uur geleden