Europese rechter houdt sancties tegen rijke Russen overeind
LUXEMBURG (ANP) - De Europese sancties tegen een viertal rijke Russen blijven voorlopig overeind. Het Gerecht van de Europese Unie heeft een protest van de vier afgewezen.
De EU legde miljardairs Gennadi Timtsjenko en Dmitriy Poempjanski en hun beide echtgenotes strafmaatregelen op na de Russische invasie in Oekraïne. Ze zouden dicht bij president Vladimir Poetin staan en zo fortuin hebben gemaakt. De vier mogen de EU niet meer in en kunnen ook niet meer bij hun vermogen dat in de unie is ondergebracht.
Het viertal kan na de uitspraak van het Gerecht, onderdeel van het Europees Hof van Justitie in Luxemburg, nog in hoger beroep.
Niet alle Europese sancties houden stand in de rechtszaal. De strafmaatregelen vergen doorgaans zeer grondige onderbouwing, maar zijn de afgelopen anderhalf jaar soms in ongekend grote haast opgesteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
20 minuten geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
7 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
9 uur geleden