Europese rechter houdt sancties tegen rijke Russen overeind
LUXEMBURG (ANP) - De Europese sancties tegen een viertal rijke Russen blijven voorlopig overeind. Het Gerecht van de Europese Unie heeft een protest van de vier afgewezen.
De EU legde miljardairs Gennadi Timtsjenko en Dmitriy Poempjanski en hun beide echtgenotes strafmaatregelen op na de Russische invasie in Oekraïne. Ze zouden dicht bij president Vladimir Poetin staan en zo fortuin hebben gemaakt. De vier mogen de EU niet meer in en kunnen ook niet meer bij hun vermogen dat in de unie is ondergebracht.
Het viertal kan na de uitspraak van het Gerecht, onderdeel van het Europees Hof van Justitie in Luxemburg, nog in hoger beroep.
Niet alle Europese sancties houden stand in de rechtszaal. De strafmaatregelen vergen doorgaans zeer grondige onderbouwing, maar zijn de afgelopen anderhalf jaar soms in ongekend grote haast opgesteld.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
8 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
11 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
12 uur geleden