Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese rechter buigt zich over Super League

Europese rechter buigt zich over Super League

LUXEMBURG (ANP) - De Europese rechter gaat zich buigen over de oprichting van een Super League door een aantal van de grootste Europese voetbalclubs. Het Europees Hof van Justitie moet uitmaken of de UEFA dit mag tegenhouden of niet.

Het plan van twaalf Europese topclubs om afscheid te nemen van de Champions League en voortaan tegen elkaar te spelen in een vrijwel gesloten competitie, leidde tot verontwaardigde reacties van supporters, andere clubs en van de Europese voetbalfederatie UEFA. Negen initiatiefnemers besloten zich onder grote druk al snel terug te trekken en het plan is daarmee voorlopig gesneuveld, maar FC Barcelona, Real Madrid en Juventus houden vol. Ook al betekende dat een tuchtprocedure en riskeren ze daardoor onder meer uitsluiting van Europees voetbal. De clubs staan inmiddels bij de Madrileense rechter tegenover de UEFA.

De ondernemingskamer in Madrid wil nu van het Europees Hof weten of de UEFA clubs volgens de EU-regels niet de vrijheid hoort te gunnen om eigen wedstrijden te organiseren, zoals de clubs betogen. Zij betichten de voetbalbond van het vormen van een kartel en het hinderen van vrije concurrentie.

Het kan zomaar anderhalf jaar duren voor het hof in Luxemburg uitsluitsel kan geven, zegt een woordvoerder. De clubs en de UEFA komen waarschijnlijk pas na de zomer in de rechtszaal aan het woord.

Het Europees Hof bemoeit zich in de tussentijd niet met eventuele strafmaatregelen tegen de clubs. Dat is aan de Madrileense ondernemingskamer. Die kan bijvoorbeeld beslissen een sanctie op te schorten zolang er nog geen oordeel van de rechter is.

Meer uit Voetbal

Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

25 minuten geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

29 minuten geleden
Koeman twijfelt of hij op WK direct met Depay moet starten

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.

56 minuten geleden
De Roon in ogen van Koeman enige juiste vervanger voor Schouten

ZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.

1 uur geleden
Maatsen en Geertruida op reservelijst Oranje voor WK

ZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.

2 uur geleden
WK-selectie Oranje op dertien plaatsen anders dan op EK

ZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.

2 uur geleden
Koeman laat Liverpool-speler Frimpong buiten WK-selectie

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.

2 uur geleden