Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese rechter buigt zich over Super League

Europese rechter buigt zich over Super League

LUXEMBURG (ANP) - De Europese rechter gaat zich buigen over de oprichting van een Super League door een aantal van de grootste Europese voetbalclubs. Het Europees Hof van Justitie moet uitmaken of de UEFA dit mag tegenhouden of niet.

Het plan van twaalf Europese topclubs om afscheid te nemen van de Champions League en voortaan tegen elkaar te spelen in een vrijwel gesloten competitie, leidde tot verontwaardigde reacties van supporters, andere clubs en van de Europese voetbalfederatie UEFA. Negen initiatiefnemers besloten zich onder grote druk al snel terug te trekken en het plan is daarmee voorlopig gesneuveld, maar FC Barcelona, Real Madrid en Juventus houden vol. Ook al betekende dat een tuchtprocedure en riskeren ze daardoor onder meer uitsluiting van Europees voetbal. De clubs staan inmiddels bij de Madrileense rechter tegenover de UEFA.

De ondernemingskamer in Madrid wil nu van het Europees Hof weten of de UEFA clubs volgens de EU-regels niet de vrijheid hoort te gunnen om eigen wedstrijden te organiseren, zoals de clubs betogen. Zij betichten de voetbalbond van het vormen van een kartel en het hinderen van vrije concurrentie.

Het kan zomaar anderhalf jaar duren voor het hof in Luxemburg uitsluitsel kan geven, zegt een woordvoerder. De clubs en de UEFA komen waarschijnlijk pas na de zomer in de rechtszaal aan het woord.

Het Europees Hof bemoeit zich in de tussentijd niet met eventuele strafmaatregelen tegen de clubs. Dat is aan de Madrileense ondernemingskamer. Die kan bijvoorbeeld beslissen een sanctie op te schorten zolang er nog geen oordeel van de rechter is.

Meer uit Voetbal

Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

5 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

8 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

9 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

9 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

11 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

11 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

11 uur geleden