Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese rechter buigt zich over Super League

Europese rechter buigt zich over Super League

LUXEMBURG (ANP) - De Europese rechter gaat zich buigen over de oprichting van een Super League door een aantal van de grootste Europese voetbalclubs. Het Europees Hof van Justitie moet uitmaken of de UEFA dit mag tegenhouden of niet.

Het plan van twaalf Europese topclubs om afscheid te nemen van de Champions League en voortaan tegen elkaar te spelen in een vrijwel gesloten competitie, leidde tot verontwaardigde reacties van supporters, andere clubs en van de Europese voetbalfederatie UEFA. Negen initiatiefnemers besloten zich onder grote druk al snel terug te trekken en het plan is daarmee voorlopig gesneuveld, maar FC Barcelona, Real Madrid en Juventus houden vol. Ook al betekende dat een tuchtprocedure en riskeren ze daardoor onder meer uitsluiting van Europees voetbal. De clubs staan inmiddels bij de Madrileense rechter tegenover de UEFA.

De ondernemingskamer in Madrid wil nu van het Europees Hof weten of de UEFA clubs volgens de EU-regels niet de vrijheid hoort te gunnen om eigen wedstrijden te organiseren, zoals de clubs betogen. Zij betichten de voetbalbond van het vormen van een kartel en het hinderen van vrije concurrentie.

Het kan zomaar anderhalf jaar duren voor het hof in Luxemburg uitsluitsel kan geven, zegt een woordvoerder. De clubs en de UEFA komen waarschijnlijk pas na de zomer in de rechtszaal aan het woord.

Het Europees Hof bemoeit zich in de tussentijd niet met eventuele strafmaatregelen tegen de clubs. Dat is aan de Madrileense ondernemingskamer. Die kan bijvoorbeeld beslissen een sanctie op te schorten zolang er nog geen oordeel van de rechter is.

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

2 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

5 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

6 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

6 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

7 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

7 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

8 uur geleden