Europese rechter buigt zich over Super League
LUXEMBURG (ANP) - De Europese rechter gaat zich buigen over de oprichting van een Super League door een aantal van de grootste Europese voetbalclubs. Het Europees Hof van Justitie moet uitmaken of de UEFA dit mag tegenhouden of niet.
Het plan van twaalf Europese topclubs om afscheid te nemen van de Champions League en voortaan tegen elkaar te spelen in een vrijwel gesloten competitie, leidde tot verontwaardigde reacties van supporters, andere clubs en van de Europese voetbalfederatie UEFA. Negen initiatiefnemers besloten zich onder grote druk al snel terug te trekken en het plan is daarmee voorlopig gesneuveld, maar FC Barcelona, Real Madrid en Juventus houden vol. Ook al betekende dat een tuchtprocedure en riskeren ze daardoor onder meer uitsluiting van Europees voetbal. De clubs staan inmiddels bij de Madrileense rechter tegenover de UEFA.
De ondernemingskamer in Madrid wil nu van het Europees Hof weten of de UEFA clubs volgens de EU-regels niet de vrijheid hoort te gunnen om eigen wedstrijden te organiseren, zoals de clubs betogen. Zij betichten de voetbalbond van het vormen van een kartel en het hinderen van vrije concurrentie.
Het kan zomaar anderhalf jaar duren voor het hof in Luxemburg uitsluitsel kan geven, zegt een woordvoerder. De clubs en de UEFA komen waarschijnlijk pas na de zomer in de rechtszaal aan het woord.
Het Europees Hof bemoeit zich in de tussentijd niet met eventuele strafmaatregelen tegen de clubs. Dat is aan de Madrileense ondernemingskamer. Die kan bijvoorbeeld beslissen een sanctie op te schorten zolang er nog geen oordeel van de rechter is.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
19 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
20 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
20 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 dag geleden