Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese politici blijven hopen op deal met Londen

Europese politici blijven hopen op deal met Londen

DUBLIN (ANP/RTR) - Europese politici hebben voorzichtig positief gereageerd op het nieuws dat Brussel en Londen hun handelsoverleg voortzetten. De Duitse bondskanselier Angela Merkel zei op een persconferentie blij te zijn met "iedere mogelijkheid om tot een deal te komen".

Ook de Ierse minister van Buitenlandse Zaken hoopt nog op een overeenkomst. "Het is tijd om het hoofd koel te houden en de onderhandelaars de gelegenheid te geven om vooruitgang te boeken, zelfs in dit late stadium", zei Simon Coveney. "Het is duidelijk erg moeilijk om een deal te sluiten, maar het is wel mogelijk."

De Britse oppositie volgt het handelsoverleg in Brussel eveneens op de voet. "We hebben absoluut een deal nodig", schreef Labourprominent Ed Miliband op Twitter. Hij zei dat premier Boris Johnson "moet opkomen voor het landsbelang" door een handelsdeal met de EU te regelen.

Meer uit Financieel

Stichting daagt BMW voor de rechter om misleiding met diesels

DEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.

1 uur geleden
Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

15 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

18 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

20 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

20 uur geleden
EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

1 dag geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

1 dag geleden