Europese politici blijven hopen op deal met Londen
DUBLIN (ANP/RTR) - Europese politici hebben voorzichtig positief gereageerd op het nieuws dat Brussel en Londen hun handelsoverleg voortzetten. De Duitse bondskanselier Angela Merkel zei op een persconferentie blij te zijn met "iedere mogelijkheid om tot een deal te komen".
Ook de Ierse minister van Buitenlandse Zaken hoopt nog op een overeenkomst. "Het is tijd om het hoofd koel te houden en de onderhandelaars de gelegenheid te geven om vooruitgang te boeken, zelfs in dit late stadium", zei Simon Coveney. "Het is duidelijk erg moeilijk om een deal te sluiten, maar het is wel mogelijk."
De Britse oppositie volgt het handelsoverleg in Brussel eveneens op de voet. "We hebben absoluut een deal nodig", schreef Labourprominent Ed Miliband op Twitter. Hij zei dat premier Boris Johnson "moet opkomen voor het landsbelang" door een handelsdeal met de EU te regelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Wall Street lijkt moeite te hebben om de kerstrally van vorige week voort te zetten. Beleggers grijpen de laatste handelsdagen van 2025 aan om wat winsten te verzilveren na de sterke opmars dit jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van vakbond FNV overweegt naar de Hoge Raad of het Europees Hof voor de Rechten van de Mens te stappen. Dit meldt voorzitter Ger Moeken, nadat de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam dinsdag had geoordeeld dat de tijdelijke toezichthouders van de grootste vakbond van Nederland eenmalig de statuten van FNV mogen wijzigen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen. Waarschijnlijk wordt er nu snel een procedure in gang gezet voor het aanstellen van een nieuw bestuur.
4 uur geleden