Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese missie Rode Zee niet bedreigd door aanval Iran op Israël

Europese missie Rode Zee niet bedreigd door aanval Iran op Israël

LARISSA (ANP/RTR/AFP) - De marinemissie van de Europese Unie in de Rode Zee had niet te lijden onder de aanval van Iran op Israël afgelopen weekend. Wel zijn meer gevechtsschepen nodig om koopvaardijschepen te beschermen tegen aanvallen door Houthi-rebellen in Jemen, aldus de commandant van de missie. Volgens hem is door de enorme uitgestrektheid van het te bewaken gebied minstens een verdubbeling nodig, vooral als de scheepvaart weer toeneemt.

"Tot nu toe zijn er geen aanwijzingen dat de situatie is verslechterd", aldus viceadmiraal Vasileios Gryparis op het hoofdkwartier van de missie in de Griekse stad Larissa. Inmiddels zijn 79 koopvaardijschepen begeleid.

De Europese missie, Aspides genaamd, begon in februari. Door Iran gesteunde Houthi-strijders vallen onder meer Israëlische, Amerikaanse en Britse schepen aan om hun solidariteit te tonen met de Palestijnse militante groep Hamas in de Gazastrook. Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Tromp ondersteunt Aspides, maar neemt ook deel aan de vergelijkbare missie Operation Prosperity Guardian onder leiding van de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Israël stuurt delegatie naar Qatar voor gesprekken over bestand

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.

42 minuten geleden
Dodental overstroming Texas stijgt, 9 kinderen onder slachtoffers

AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.

2 uur geleden
VK herstelt diplomatieke relaties met Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.

3 uur geleden
Turkije wil dat Trump ingrijpt bij dodelijke incidenten Gaza-hulp

ANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een ​​einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.

4 uur geleden
Hulporganisatie Gaza meldt aanval op Amerikaanse hulpverleners

GAZA (ANP/RTR/AFP) - Een omstreden, door Israël gesteunde Amerikaanse hulporganisatie voor Palestijnen in de Gazastrook meldt dat twee Amerikaanse hulpverleners gewond zijn geraakt bij een gerichte terroristische aanslag. Twee mensen zouden twee handgranaten hebben gegooid bij een verdeelpunt in het zuidelijke Khan Younis. De Amerikanen raakten gewond, maar zijn niet in levensgevaar, aldus de particuliere, eerder dit jaar opgerichte Gaza Humanitarian Foundation (GHF).

7 uur geleden
Australische politie onderzoekt brandstichting synagoge Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Australische autoriteiten hebben zaterdag scherp gereageerd op een vermoedelijke brandstichting bij een synagoge in Melbourne vrijdagavond, terwijl zich op dat moment ongeveer twintig mensen in het gebouw bevonden. De politie vermoedt dat het gaat om een doelgerichte aanval met een antisemitisch motief.

7 uur geleden
Ryanair: brandmelding in vliegtuig op Mallorca was loos alarm

PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De brandmelding die leidde tot een evacuatie aan boord van een vliegtuig van Ryanair op Mallorca was volgens de luchtvaartmaatschappij loos alarm. De mensen die gewond raakten, zouden verwondingen hebben opgelopen tijdens de evacuatie, zegt het Ierse bedrijf.

9 uur geleden