Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese miljoenenlening voor Drents waterstoftankbedrijf

Europese miljoenenlening voor Drents waterstoftankbedrijf

ASSEN (ANP) - Het Drentse waterstoftankbedrijf Resato Hydrogen Technology heeft 25 miljoen euro aan Europese financiering binnengehaald. De onderneming leent het geld van de Europese Investeringsbank (EIB) om verder onderzoek en ontwikkeling van haar technologie mogelijk te maken, en voor 2027 de productiecapaciteit op te voeren. Dat moet ook nieuwe werkgelegenheid in de regio opleveren.

Resato specialiseert zich in tankstations voor voertuigen die op waterstof rijden. Het bedrijf heeft al meer dan 55 verkochte openbare en private tankstations. Zo bouwde het de tot nu toe grootste installatie op de markt, die wordt uitgebaat door Hypion in het Duitse Neumünster.

De in Assen gevestigde onderneming streeft ernaar om in 2030 te zijn uitgebreid naar duizend waterstoftankstation. Nu werken er nog 170 mensen voor het bedrijf, de verwachting is dat dit er straks tussen de vijfhonderd en duizend zijn. Resato plant nog dit jaar naar een nieuwe locatie te verhuizen, die in de toekomst verdere opschaling van de productie mogelijk moet maken.

Volgens EIB-vicepresident Robert de Groot wordt waterstof waarschijnlijk belangrijk in de Europese energiemix. "Voor de groene en energietransitie is het ook belangrijk dat de infrastructuur bestaat die mensen in staat stelt alternatieve brandstoffen te omarmen." De EIB is de kredietinstelling van de Europese Unie voor langlopende leningen. De aandelen van de bank zijn in handen van de lidstaten. De organisatie steunt ondernemingen in heel Europa.

Meer uit Financieel

Burgemeester Londen vreest massaontslagen in stad door AI

LONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiële sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.

2 minuten geleden
Rederij Maersk keert terug naar het Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.

1 uur geleden
India: onderhandelingen handelsdeal met EU deze maand afgerond

NEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.

1 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen naar Spanje in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
4,7 miljoen accounts offline door Australisch socialemediaverbod

SYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.

1 uur geleden
NVM vreest geen prijsexplosie als verkoopgolf huurwoningen stopt

UTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.

1 uur geleden
Filipijnen blokkeren chatbot Grok om uitkleedfunctie

MANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.

3 uur geleden