Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese miljoenenboete voor Franse voetbalclub Marseille

Europese miljoenenboete voor Franse voetbalclub Marseille

NYON (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille moet een boete van 3 miljoen euro betalen voor het overtreden van de regels wat betreft Financial Fair Play. De club van Kevin Strootman moet in de komende twee seizoenen ook 15 procent van de inkomsten uit Europees voetbal afstaan. De tuchtcommissie van de UEFA besloot tevens dat Marseille in de komende drie jaar steeds een gereduceerd aantal spelers (23) mag inschrijven voor de Europese bekertoernooien.

Marseille eindigde dit seizoen, dat in Frankrijk vroegtijdig werd afgebroken als gevolg van de coronacrisis, als tweede in de Ligue 1. De Zuid-Franse club mag daarom komend seizoen de groepsfase van de Champions League in.

Marseille werd vorig jaar al aangepakt door de UEFA omdat het zich niet aan de financiële regels had gehouden. De club die in handen is van een Amerikaanse zakenman had de inkomsten en uitgaven bij lange na niet in balans. Omdat Marseille zich niet heeft gehouden aan de afspraken die vorig jaar met de UEFA werden gemaakt, krijgt de club nu een boete en moet het inkomsten uit de lucratieve Champions League gaan afstaan.

Meer uit Voetbal

Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

20 minuten geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

4 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

4 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

5 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

9 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

20 uur geleden