Europese miljoenenboete voor Franse voetbalclub Marseille
NYON (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille moet een boete van 3 miljoen euro betalen voor het overtreden van de regels wat betreft Financial Fair Play. De club van Kevin Strootman moet in de komende twee seizoenen ook 15 procent van de inkomsten uit Europees voetbal afstaan. De tuchtcommissie van de UEFA besloot tevens dat Marseille in de komende drie jaar steeds een gereduceerd aantal spelers (23) mag inschrijven voor de Europese bekertoernooien.
Marseille eindigde dit seizoen, dat in Frankrijk vroegtijdig werd afgebroken als gevolg van de coronacrisis, als tweede in de Ligue 1. De Zuid-Franse club mag daarom komend seizoen de groepsfase van de Champions League in.
Marseille werd vorig jaar al aangepakt door de UEFA omdat het zich niet aan de financiƫle regels had gehouden. De club die in handen is van een Amerikaanse zakenman had de inkomsten en uitgaven bij lange na niet in balans. Omdat Marseille zich niet heeft gehouden aan de afspraken die vorig jaar met de UEFA werden gemaakt, krijgt de club nu een boete en moet het inkomsten uit de lucratieve Champions League gaan afstaan.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
46 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
1 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
3 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
14 uur geleden