
Europese media verbijsterd over maatregel Trump
FRANKFURT (ANP) - De verbijstering over het inreisverbod voor Europeanen dat president Trump heeft afgekondigd is groot in Europese kranten. Die berichten met grote zorgen over de neergang op de beurzen en de dreigende recessie. De Duitse krant Süddeutsche Zeitung spreekt van "de laffe heer Trump". Het blad verwijt Trump nalatig te hebben gehandeld en noemt het plotselinge inreisverbod voor de meeste Europeanen "een poging om af te leiden van uw eigen mislukking".
Veel media suggereren dat Trump met een schokkende maatregel de indruk probeert weg te nemen dat hij het virus niet serieus neemt. Volgens de Frankfurter Allgemeine vond Trump het nodig met "iets groots" te reageren op kritiek dat hij al weken tweeslachtig was tegenover de dreiging van het virus. Hij deed het af als een griepje en bij een andere gelegenheid zinspeelde hij op dramatisch ingrijpen.
Volgens het Duitse dagblad was dagenlang verlies op de beurs van Wall Street juist de aanleiding voor Trump om met een ingrijpende maatregel te komen. Hij heeft "iets groots" willen doen en heeft een inreisverbod voor mensen uit de Schengenzone afgekondigd. De economische neergang die hij hiermee ontketent, vergelijkt de krant Die Welt met de crisis van 1929.
Onder vuur
De Britse krant The Guardian vermoedt dat Trump ook in eigen land fel onder vuur zal komen te liggen over de doelmatigheid van de maatregel, zeker gezien de economische schade. In Trumps lezing heeft hij echter tijdig gereageerd om "het buitenlandse virus" buiten de deur te houden. Het zijn volgens hem de Europeanen die daar te lang mee hebben gewacht.
De Britse Independent richt zijn pijlen op de eigen regering van premier Johnson. Die zou ondanks de draconische maatregel van Trump en de 'Europese 'lockdown' nog steeds niet inzien, net als Trump lange tijd, dat er ingegrepen moet worden. In Groot-Brittannië worden tot verbazing van de krant niet meer, maar steeds minder mensen op het virus getest.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels voor dierwaardigheid zijn niet nodig, schrijft de BBB in haar concept-verkiezingsprogramma. Mochten regels "politiek onvermijdelijk" zijn, dan wil de partij die alleen als ze de inkomsten van boeren niet aantasten en als het aantal dieren op een bedrijf op hetzelfde niveau mag blijven.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels voor dierwaardigheid zijn niet nodig, schrijft de BBB in haar concept-verkiezingsprogramma. Mochten regels "politiek onvermijdelijk" zijn, dan wil de partij die alleen als ze de inkomsten van boeren niet aantasten en als het aantal dieren op een bedrijf op hetzelfde niveau mag blijven.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-voorzitter van de Nederlandse Politiebond Jan Struijs is door het bestuur van 50PLUS voorgedragen als lijsttrekker bij de komende Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober. De ledenvergadering moet zijn voordracht op 30 augustus nog bekrachtigen.
1 dag geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Een geplande bijeenkomst met lijsttrekkers van verschillende politieke partijen op Lowlands gaat niet door, nadat VVD-lijsttrekker Dilan Yeşilgöz afhaakte. Een woordvoerder van Lowlands bevestigt na berichtgeving van het AD dat het evenement, dat nog niet was aangekondigd, niet doorgaat.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minder aanbod van nieuw plastic, regels voor schadelijke chemicaliën en een verbod op bewust toegevoegde microplastics. Onder meer daarvoor pleit demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) woensdag op een VN-top over plastic in Genève. "We gaan er alles aan doen om dit verdrag af te ronden deze week", zegt de VVD-bewindsman in een verklaring.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Israël om opheldering vragen over de journalisten van Al Jazeera die zondag werden gedood door het Israëlische leger. Daarbij is het ook aan Israël om bewijs te leveren voor de beweringen dat de journalisten lid zouden zijn van Hamas.
3 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Veertien belangenorganisaties van moslims hebben maandag collectief aangifte gedaan tegen PVV-leider Geert Wilders om zijn beeldbericht op X van vorige week. Dat bevestigt het kantoor van advocaat Adem Çatbaş na berichtgeving van NRC. De politicus heeft de strafrechtelijke grens "bij haatpropaganda en nazibeeldtaal richting moslims" overschreden, zo staat in de aangifte.
3 dagen geleden