Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese media: migratie velt een van de langst zittende premiers

Europese media: migratie velt een van de langst zittende premiers

ROME/BERLIJN (ANP) - Europese media berichten snel over de val van de Nederlandse regering over het migratievraagstuk. De Duitse krant Bild meldt dat "Holland in nood" is en het Italiaanse persbureau ANSA stelt vast dat een van Europa's langst zittende premiers door de migratieproblemen "is overweldigd". Premier Mark Rutte leidde zijn vierde regering, legt het persbureau uit, en de voorgenomen beperking van het aantal immigranten werd hem fataal door het verzet van "de liberale D66 en de calvinistische CU".

De Italiaanse analist is kennelijk onder de indruk van de halsstarrigheid van de ChristenUnie en stelt dat in de regeringscrisis in Nederland "de calvinistische loopgraaf niet is gevallen, maar de regering" van Rutte wel. Het grootste probleem in de coalitie van vier partijen bleek de beperking van de rechten op gezinshereniging voor immigranten.

De boodschap in de Europese pers is dat de Nederlandse premier volgens mediaberichten in de strijd over de immigratie is gesneuveld. Het land koerst af op nieuwe verkiezingen, zien veel Duitse media. Het Belgische Het Laatste Nieuws stelt vast dat er na 543 dagen een einde komt aan de vierde regering-Rutte en dat de 56-jarige Rutte wel dertien jaar eerste minister is geweest.

Ook worden de provinciale verkiezingen in maart in herinnering gebracht, waar de regerende coalitie van Rutte forse verliezen heeft geleden.

Meer uit Buitenland

Kardinalen verzamelen zich voor de start van het conclaaf

VATICAANSTAD (ANP) - De kardinalen die een nieuwe paus gaan kiezen, staan op het punt te beginnen aan het conclaaf. Ze hebben zich verzameld in een kapel van het Apostolisch Paleis van waaruit ze niet veel later in processie naar de Sixtijnse Kapel gaan.

24 minuten geleden
Reuters: VS en Israël bespreken Amerikaans bestuur in Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en Israël hebben de mogelijkheid besproken dat er in Gaza uiteindelijk een tijdelijk bestuur komt onder Amerikaanse leiding. Dat zeggen vijf bronnen tegen persbureau Reuters.

49 minuten geleden
Zes Europese landen verwerpen Israëlisch plan voor bezetting Gaza

DUBLIN (ANP) - Zes Europese landen hebben zich in een gezamenlijke verklaring uitgesproken tegen de nieuwe Israëlische plannen voor de bezetting van de Gazastrook. De buitenlandministers van Ierland, IJsland, Noorwegen, Luxemburg, Slovenië en Spanje "wijzen elke demografische of territoriale verandering in Gaza krachtig af".

2 uur geleden
Duitse defensieminister wil fors meer geld

BERLIJN (ANP/RTR) - De nieuwe Duitse regering moet nog dit jaar veel meer uitgeven aan defensie, vindt defensieminister Boris Pistorius volgens ingewijden. Hij zou zijn begroting willen opschroeven van ongeveer 52 naar meer dan 60 miljard euro.

2 uur geleden
Frankrijk en Duitsland richten defensie- en veiligheidsraad op

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk en Duitsland richten een defensie- en veiligheidsraad op. Die komt regelmatig samen om "onze gemeenschappelijke strategische uitdagingen" te bespreken, aldus de Franse president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Kallas: Gaza-plan Israël druist in tegen humanitaire beginselen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt zich grote zorgen over het plan van Israël om de hulp aan Gaza aan particuliere beveiligingsbedrijven over te laten. Dat zou het Israëlische veiligheidskabinet zondag hebben besloten. Dat druist in "tegen de humanitaire beginselen, zoals die door VN-organisaties en humanitaire partners zijn onderstreept", stellen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en Eurocommissarissen Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied) en Hadja Lahbib (Paraatheid en Crisisbeheer) in een gezamenlijke verklaring.

2 uur geleden
Pakistan: India heeft tientallen straaljagers ingezet bij aanval

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan zegt zich terughoudend te hebben opgesteld tijdens de Indiase aanvallen. "Ongeveer 75 tot 80 Indiase gevechtsvliegtuigen namen deel aan de aanval, waarvan Pakistan er slechts vijf neerhaalde terwijl ze projectielen afwierpen, inclusief twee Indiase drones", zei minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar volgens de krant Dawn tegen de pers.

2 uur geleden