Europese maker van auto-onderdelen Forvia schrapt 10.000 banen
NANTERRE (ANP/BLOOMBERG) - Forvia gaat in de komende vijf jaar ongeveer 10.000 banen schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf, dat sinds 2022 bestaat uit de Franse leverancier van auto-onderdelen Faurecia en de Duitse verlichtings- en elektronicafabrikant Hella, wil daarmee beter kunnen concurreren met zijn Aziatische rivalen in de overgang van de automarkt naar elektrisch rijden.
Het concern had eind vorig jaar ongeveer 75.500 werknemers in dienst. De banenreductie komt daarmee neer op zo'n 13 procent van het personeelsbestand. Naast Frankrijk en Duitsland heeft het bedrijf ook Europese vestigingen in Tsjechië, Polen en Spanje. "Alle locaties zullen getroffen worden, maar niet op dezelfde manier", zei operationeel directeur Olivier Durand van Forvia.
De banenreductie, inclusief veranderingen in de regionale productie en uitgaven voor onderzoek en ontwikkeling, zal volgens het bedrijf in 2028 een besparing van ongeveer 500 miljoen euro op jaarbasis opleveren. Forvia is niet het enige bedrijf in de autosector dat recent liet weten veel banen te schrappen. Zo kondigde de Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen Continental vorige week aan ongeveer 7150 banen te schrappen bij zijn tak voor auto-onderdelen.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
4 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
5 uur geleden