Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese maker van auto-onderdelen Forvia schrapt 10.000 banen

Europese maker van auto-onderdelen Forvia schrapt 10.000 banen

NANTERRE (ANP/BLOOMBERG) - Forvia gaat in de komende vijf jaar ongeveer 10.000 banen schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf, dat sinds 2022 bestaat uit de Franse leverancier van auto-onderdelen Faurecia en de Duitse verlichtings- en elektronicafabrikant Hella, wil daarmee beter kunnen concurreren met zijn Aziatische rivalen in de overgang van de automarkt naar elektrisch rijden.

Het concern had eind vorig jaar ongeveer 75.500 werknemers in dienst. De banenreductie komt daarmee neer op zo'n 13 procent van het personeelsbestand. Naast Frankrijk en Duitsland heeft het bedrijf ook Europese vestigingen in Tsjechiƫ, Polen en Spanje. "Alle locaties zullen getroffen worden, maar niet op dezelfde manier", zei operationeel directeur Olivier Durand van Forvia.

De banenreductie, inclusief veranderingen in de regionale productie en uitgaven voor onderzoek en ontwikkeling, zal volgens het bedrijf in 2028 een besparing van ongeveer 500 miljoen euro op jaarbasis opleveren. Forvia is niet het enige bedrijf in de autosector dat recent liet weten veel banen te schrappen. Zo kondigde de Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen Continental vorige week aan ongeveer 7150 banen te schrappen bij zijn tak voor auto-onderdelen.

Meer uit Financieel

Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.

1 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

2 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

4 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

12 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

14 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

15 uur geleden