Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese maker van auto-onderdelen Forvia schrapt 10.000 banen

Europese maker van auto-onderdelen Forvia schrapt 10.000 banen

NANTERRE (ANP/BLOOMBERG) - Forvia gaat in de komende vijf jaar ongeveer 10.000 banen schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf, dat sinds 2022 bestaat uit de Franse leverancier van auto-onderdelen Faurecia en de Duitse verlichtings- en elektronicafabrikant Hella, wil daarmee beter kunnen concurreren met zijn Aziatische rivalen in de overgang van de automarkt naar elektrisch rijden.

Het concern had eind vorig jaar ongeveer 75.500 werknemers in dienst. De banenreductie komt daarmee neer op zo'n 13 procent van het personeelsbestand. Naast Frankrijk en Duitsland heeft het bedrijf ook Europese vestigingen in Tsjechië, Polen en Spanje. "Alle locaties zullen getroffen worden, maar niet op dezelfde manier", zei operationeel directeur Olivier Durand van Forvia.

De banenreductie, inclusief veranderingen in de regionale productie en uitgaven voor onderzoek en ontwikkeling, zal volgens het bedrijf in 2028 een besparing van ongeveer 500 miljoen euro op jaarbasis opleveren. Forvia is niet het enige bedrijf in de autosector dat recent liet weten veel banen te schrappen. Zo kondigde de Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen Continental vorige week aan ongeveer 7150 banen te schrappen bij zijn tak voor auto-onderdelen.

Meer uit Financieel

Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

1 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

1 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

4 uur geleden
Eigenaar Pornhub beperkt toegang tot websites in VK

LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.

4 uur geleden
TikTok schikt in rechtszaak over verslavingsgevoeligheid jongeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.

5 uur geleden
Europese beurzen hoger na historisch handelsakkoord EU-India

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.

6 uur geleden
CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

6 uur geleden