Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese lobbygroep: importheffingen Trump zullen vooral VS raken

Europese lobbygroep: importheffingen Trump zullen vooral VS raken

BRUSSEL (ANP/AFP) - De importheffingen van 25 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen op goederen uit de Europese Unie zullen vooral de Verenigde Staten zelf raken. Dat zegt de Europese bedrijfslobbygroep BusinessEurope. Volgens de belangenorganisatie zullen die tarieven namelijk leiden tot hogere prijzen van Europese goederen voor consumenten en ook bedrijven in de VS.

Bij BusinessEurope zijn werkgeversorganisaties uit de EU en andere landen zoals Zwitserland, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk en Turkije aangesloten. Volgens bestuurder Luisa Santos van de belangenorganisatie zijn heffingen niet goed voor de handel. "Maar als de VS dit doen, dan betekent dit dat de grootste impact op de Amerikaanse economie zelf zal zijn. We moeten juist heffingen verlagen en niet creëren."

Santos stelde verder dat veel Europese export naar de VS is bestemd voor Europese bedrijven die investeringen doen in productie in het land. "Dus dit kan ook erg negatief zijn voor de investeringen in de VS." Ze gaf ook aan dat Europese bedrijven naar andere markten kunnen gaan kijken om te investeren. "We hebben alternatieven."

Onderhandelingstafel

Ze zei te hopen dat de VS aan de onderhandelingstafel willen gaan om te praten met de EU over het voorkomen van tarieven. Brussel heeft al gezegd tegenmaatregelen te zullen nemen.

De heffingen zouden bijvoorbeeld de export van Europese auto's naar de VS treffen. Zo exporteren de Duitse merken BMW, Volkswagen, Porsche, Audi en Mercedes-Benz veel auto's naar het land. De Duitse autobrancheorganisatie VDA zei dat de dreiging van Trump een "provocatie" is en dat die tarieven Europese producten duurder maken voor Amerikaanse consumenten.

Meer uit Financieel

FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

33 minuten geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

1 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

5 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

5 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

7 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

16 uur geleden