Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese leiders: spanningen hier door oorlog Midden-Oosten

Europese leiders: spanningen hier door oorlog Midden-Oosten

LONDEN/BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Volgens de Britse premier Keir Starmer heeft het conflict tussen Israël en de Palestijnse Hamas de relaties tussen bevolkingsgroepen in Groot-Brittannië aangetast. "De vonken slaan over in onze eigen gemeenschappen hier thuis", aldus de regeringsleider in de krant Sunday Times. Zijn commentaar komt een dag voordat het een jaar is geleden dat Hamas vanuit de Gazastrook Israël aanviel en daarmee een oorlog ontketende.

"Israël en het Midden-Oosten zijn niet alleen onlosmakelijk verbonden met de geschiedenis van onze natie. Ze hebben een diepgaande relatie met onze multiculturele samenleving", zei Starmer. Hij benadrukte dat miljoenen mensen familiebanden hebben met de regio.

De Duitse kanselier Olaf Scholz waarschuwde voor het toenemende antisemitisme in de samenleving door de oorlog in het Midden-Oosten. "Op deze eerste herdenking van de terreuraanval van Hamas op Israël lijken vrede en zelfs verzoening in het Midden-Oosten helaas verder weg dan ooit", aldus Scholz in een videoboodschap. Volgens hem heeft het ook gevolgen voor Duitsland: "Het mag nooit zo zijn dat Joodse burgers hier in Duitsland in angst en terreur moeten leven. We zullen nooit antisemitisme en blinde haat tegen Israël tolereren. Het Joodse volk hier in Duitsland heeft de volledige solidariteit van onze staat."

Meer uit Buitenland

Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

49 minuten geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

2 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

2 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

3 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

3 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

5 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

5 uur geleden