Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese leiders: spanningen hier door oorlog Midden-Oosten

Europese leiders: spanningen hier door oorlog Midden-Oosten

LONDEN/BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Volgens de Britse premier Keir Starmer heeft het conflict tussen Israël en de Palestijnse Hamas de relaties tussen bevolkingsgroepen in Groot-Brittannië aangetast. "De vonken slaan over in onze eigen gemeenschappen hier thuis", aldus de regeringsleider in de krant Sunday Times. Zijn commentaar komt een dag voordat het een jaar is geleden dat Hamas vanuit de Gazastrook Israël aanviel en daarmee een oorlog ontketende.

"Israël en het Midden-Oosten zijn niet alleen onlosmakelijk verbonden met de geschiedenis van onze natie. Ze hebben een diepgaande relatie met onze multiculturele samenleving", zei Starmer. Hij benadrukte dat miljoenen mensen familiebanden hebben met de regio.

De Duitse kanselier Olaf Scholz waarschuwde voor het toenemende antisemitisme in de samenleving door de oorlog in het Midden-Oosten. "Op deze eerste herdenking van de terreuraanval van Hamas op Israël lijken vrede en zelfs verzoening in het Midden-Oosten helaas verder weg dan ooit", aldus Scholz in een videoboodschap. Volgens hem heeft het ook gevolgen voor Duitsland: "Het mag nooit zo zijn dat Joodse burgers hier in Duitsland in angst en terreur moeten leven. We zullen nooit antisemitisme en blinde haat tegen Israël tolereren. Het Joodse volk hier in Duitsland heeft de volledige solidariteit van onze staat."

Meer uit Buitenland

Vierde motie van wantrouwen tegen Von der Leyen

BRUSSEL (ANP) - Tegen de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is opnieuw een motie van wantrouwen ingediend. De uiterst rechtse fractie Patriotten voor Europa diende de motie donderdag in vanwege haar rol rond het vrijhandelsakkoord van de EU met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay.

8 minuten geleden
VN-chef boos op wereldleiders die samenwerking laten afsterven

NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft uitgehaald naar wereldleiders die in zijn ogen de internationale samenwerking laten afsterven. Hij noemde geen leiders of landen bij naam, maar sprak van grote geopolitieke verdeeldheid en veroordeelde alle schendingen van het internationale recht.

18 minuten geleden
Defensieplannen acht landen goedgekeurd door Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".

28 minuten geleden
Oekraïense overheid neemt crisismanagement Kyiv over

KYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.

48 minuten geleden
Grap over Amerikaanse overname zorgt voor onrust in IJsland

REYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.

53 minuten geleden
Stembussen in Oeganda gesloten na chaotische verkiezingsdag

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.

56 minuten geleden
Sancties VS tegen Iraanse topfunctionarissen en banknetwerken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Washington legt sancties op aan Iraanse veiligheidsfunctionarissen en banknetwerken. Op de website van het ministerie van Financiën staat dat actie wordt ondernomen tegen "de architecten van de brute onderdrukking van vreedzame demonstranten door het Iraanse regime".

1 uur geleden