Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese leiders: spanningen hier door oorlog Midden-Oosten

Europese leiders: spanningen hier door oorlog Midden-Oosten

LONDEN/BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Volgens de Britse premier Keir Starmer heeft het conflict tussen Israël en de Palestijnse Hamas de relaties tussen bevolkingsgroepen in Groot-Brittannië aangetast. "De vonken slaan over in onze eigen gemeenschappen hier thuis", aldus de regeringsleider in de krant Sunday Times. Zijn commentaar komt een dag voordat het een jaar is geleden dat Hamas vanuit de Gazastrook Israël aanviel en daarmee een oorlog ontketende.

"Israël en het Midden-Oosten zijn niet alleen onlosmakelijk verbonden met de geschiedenis van onze natie. Ze hebben een diepgaande relatie met onze multiculturele samenleving", zei Starmer. Hij benadrukte dat miljoenen mensen familiebanden hebben met de regio.

De Duitse kanselier Olaf Scholz waarschuwde voor het toenemende antisemitisme in de samenleving door de oorlog in het Midden-Oosten. "Op deze eerste herdenking van de terreuraanval van Hamas op Israël lijken vrede en zelfs verzoening in het Midden-Oosten helaas verder weg dan ooit", aldus Scholz in een videoboodschap. Volgens hem heeft het ook gevolgen voor Duitsland: "Het mag nooit zo zijn dat Joodse burgers hier in Duitsland in angst en terreur moeten leven. We zullen nooit antisemitisme en blinde haat tegen Israël tolereren. Het Joodse volk hier in Duitsland heeft de volledige solidariteit van onze staat."

Meer uit Buitenland

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

46 minuten geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

4 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

4 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

4 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

4 uur geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

5 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

6 uur geleden