Europese leiders: spanningen hier door oorlog Midden-Oosten
LONDEN/BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Volgens de Britse premier Keir Starmer heeft het conflict tussen Israël en de Palestijnse Hamas de relaties tussen bevolkingsgroepen in Groot-Brittannië aangetast. "De vonken slaan over in onze eigen gemeenschappen hier thuis", aldus de regeringsleider in de krant Sunday Times. Zijn commentaar komt een dag voordat het een jaar is geleden dat Hamas vanuit de Gazastrook Israël aanviel en daarmee een oorlog ontketende.
"Israël en het Midden-Oosten zijn niet alleen onlosmakelijk verbonden met de geschiedenis van onze natie. Ze hebben een diepgaande relatie met onze multiculturele samenleving", zei Starmer. Hij benadrukte dat miljoenen mensen familiebanden hebben met de regio.
De Duitse kanselier Olaf Scholz waarschuwde voor het toenemende antisemitisme in de samenleving door de oorlog in het Midden-Oosten. "Op deze eerste herdenking van de terreuraanval van Hamas op Israël lijken vrede en zelfs verzoening in het Midden-Oosten helaas verder weg dan ooit", aldus Scholz in een videoboodschap. Volgens hem heeft het ook gevolgen voor Duitsland: "Het mag nooit zo zijn dat Joodse burgers hier in Duitsland in angst en terreur moeten leven. We zullen nooit antisemitisme en blinde haat tegen Israël tolereren. Het Joodse volk hier in Duitsland heeft de volledige solidariteit van onze staat."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
2 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
8 uur geleden