Europese leiders houden ontwikkelingen rond Wagner in de gaten
BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP/DPA) - Europese regeringen zeggen de ontwikkelingen rond de opstand van het huurlingenleger van Wagner nauwlettend te volgen. "We monitoren de ontwikkelingen in Rusland nauwgezet", zegt een woordvoerder van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Ook Emmanuel Macron wordt op de hoogte gehouden. "De president volgt de situatie zeer nauwgezet. We blijven ons richten op de steun aan Oekraïne", heeft het Elysée laten weten.
De Duitse regering kondigde zaterdag ook aan extra wapentuig naar Oekraïne te sturen. Het gaat om 45 Gepards, gepantserd luchtdoelgeschut. Daarvan zijn er nu al 34 in Oekraïne. De komende weken komen daar vijftien bij en in de loop van het jaar nog eens dertig. Hiervoor wordt samengewerkt met de Verenigde Staten.
Het Britse ministerie van Defensie sprak eerder zaterdag van "de grootste uitdaging voor de Russische staat in de recente geschiedenis". De Nederlandse krijgsmacht volgt de ontwikkelingen "op de voet" en noemt het "natuurlijk slecht nieuws voor Poetin".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
16 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
7 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
13 uur geleden