Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese leiders houden ontwikkelingen rond Wagner in de gaten

Europese leiders houden ontwikkelingen rond Wagner in de gaten

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP/DPA) - Europese regeringen zeggen de ontwikkelingen rond de opstand van het huurlingenleger van Wagner nauwlettend te volgen. "We monitoren de ontwikkelingen in Rusland nauwgezet", zegt een woordvoerder van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Ook Emmanuel Macron wordt op de hoogte gehouden. "De president volgt de situatie zeer nauwgezet. We blijven ons richten op de steun aan Oekraïne", heeft het Elysée laten weten.

De Duitse regering kondigde zaterdag ook aan extra wapentuig naar Oekraïne te sturen. Het gaat om 45 Gepards, gepantserd luchtdoelgeschut. Daarvan zijn er nu al 34 in Oekraïne. De komende weken komen daar vijftien bij en in de loop van het jaar nog eens dertig. Hiervoor wordt samengewerkt met de Verenigde Staten.

Het Britse ministerie van Defensie sprak eerder zaterdag van "de grootste uitdaging voor de Russische staat in de recente geschiedenis". De Nederlandse krijgsmacht volgt de ontwikkelingen "op de voet" en noemt het "natuurlijk slecht nieuws voor Poetin".

Meer uit Buitenland

Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

1 uur geleden
Jackpot van 1,8 miljard dollar valt in Arkansas

ARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).

1 uur geleden
Leo XIV hekelt situatie in Gaza tijdens eerste kerst als paus

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.

2 uur geleden
Brand in Russische olietanks door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.

3 uur geleden
Israël woest om westerse veroordeling kolonies Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.

3 uur geleden
In Duitsland steeds meer vraag naar vuurwerk, ondanks kritiek

BERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.

4 uur geleden
Turkije pakt 115 verdachte IS-leden op voor plannen aanslagen

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.

5 uur geleden