
Europese leiders geschokt door aanval op Trump
DEN HAAG (ANP) - Europese leiders reageren vol afschuw op de aanval waarbij de Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump gewond raakte aan zijn oor. "Ik ben van streek door de schokkende gebeurtenissen tijdens de bijeenkomst van president Trump en we sturen hem en zijn familie onze beste wensen", zegt de premier van het Verenigd Koninkrijk Keir Starmer op X.
Hij voegt daaraan toe dat "politiek geweld in welke vorm dan ook geen plek heeft in onze samenlevingen" en betuigt zijn medeleven aan alle slachtoffers van de aanval.
Ook de Italiaanse premier Giorgia Meloni reageert geschokt op de gebeurtenissen bij de campagnebijeenkomst in de Amerikaanse staat Pennsylvania. Ze hoopt dat "dialoog en verantwoordelijkheid" het zullen winnen van "haat en geweld" in de resterende maanden van de campagne voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen.
De Hongaarse minister-president Viktor Orbán twittert dat zijn "gedachten en gebeden" bij Trump zijn in deze "duistere uren".
Ook elders in de wereld is geschokt gereageerd. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei met zijn vrouw te bidden voor Trumps "veiligheid en spoedige herstel". De Japanse premier Fumio Kishida zei dat "we ons ferm moeten opstellen tegen elke vorm van geweld dat de democratie op de proef stelt". De Argentijnse president Javier Milei geeft "internationaal links" de schuld van de schietpartij. "In de paniek om de verkiezingen te verliezen, nemen ze hun toevlucht tot terrorisme om hun achterhaalde en autoritaire agenda op te leggen."
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - Het Thaise leger zegt de controle van de grensovergangen met Cambodja over te nemen. De spanningen tussen de twee landen over het grensgebied zijn de afgelopen dagen toegenomen. Volgens de Thaise krijgsmacht verzamelt Cambodja troepen en materieel aan de grens.
1 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Charkiv beleeft op dit moment de zwaarste aanval van de hele oorlog. Daarbij zijn zeker drie personen gedood en raakten minstens zeventien mensen gewond. Dat schrijft burgemeester Ihor Terechov van de Oost-Oekraïense stad op Telegram. Ook elders in het land zijn doden en gewonden gemeld.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een tot nu toe onbekend werk van de Belgische kunstschilder James Ensor (1860-1949) is recent opgedoken. Dat kondigt het Brusselse veilinghuis Arenberg Auctions zaterdag aan. Het werk wordt volgende week geveild.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van het hof van beroep persbureau AP de toegang tot bepaalde media-evenementen in het Witte Huis ontzeggen. Daarmee gaat het hof in tegen een beslissing van een rechter, die op 8 april bepaalde dat de AP-journalisten toegang moesten krijgen tot het Witte Huis en Air Force One, het presidentiële vliegtuig.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Burgemeester Karen Bass van Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië heeft vrijdag het optreden van immigratiedienst ICE tegen immigranten sterk veroordeeld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet, is weer terug. De deportatie van Kilmar Abrego Garcia vond plaats hoewel een immigratierechter hem in 2019 bescherming tegen deportatie naar zijn thuisland had toegekend.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ruim 10.000 extra militairen nodig te hebben, van wie ongeveer 6000 gevechtssoldaten. "Dit is een daadwerkelijke operationele noodzaak en daarom nemen we alle noodzakelijke stappen", aldus een woordvoerder tijdens een persconferentie.
12 uur geleden