Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese leiders: Britten, kom in beweging

Europese leiders: Britten, kom in beweging

BRUSSEL (ANP) - De 27 EU-leiders hebben op hun top in Brussel de Britse regering opgeroepen om "de noodzakelijke stappen te nemen om een akkoord mogelijk te maken". In afwachting daarvan willen ze de onderhandelingen over de toekomstige betrekkingen tussen de EU en de voormalige lidstaat "de komende weken" voortzetten.

Eerder was er sprake van dat de regeringsleiders en staatshoofden hun hoofdonderhandelaar Michel Barnier opdracht zouden geven de besprekingen met de Britten te "intensiveren". Maar het blijft toch bij "voortzetten". De EU-leiders hebben Barnier nog eens hun "volledige steun" betuigd voor zijn onderhandelingsstrategie, zegt een EU-bron.

In de aanloop naar de top liep de spanning wat op, omdat de Britse premier Boris Johnson die had genoemd als laatste kans op een akkoord. De tijd raakt op voor Brussel en Londen om hun betrekkingen fatsoenlijk te regelen voordat het Verenigd Koninkrijk zich op 1 januari zich niet langer aan de Europese regels houdt, vinden beide zijden. Maar de onderhandelingen zijn nog altijd niet genoeg opgeschoten om in de buurt van een overeenkomst te komen, constateren de EU-leiders bezorgd.

Nieuwe termijn

Nederland en Frankrijk noemden al eerder medio november als mogelijke nieuwe termijn voor een akkoord. Dat zou nog op tijd kunnen zijn om vervelende gevolgen voor burgers en bedrijfsleven op 1 januari te voorkomen. Maar de EU-leiders vragen alle lidstaten en met name ook de Europese Commissie wel om zich erop voor te bereiden dat Londen en Brussel het niet eens worden.

Barnier bracht de leiders op de eerste dag van de top verslag uit van de onderhandelingen. Ze praten daarover donderdag nog verder.

Meer uit Financieel

Vleesverwerker Vion wil varkensslachterij in Apeldoorn verkopen

APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.

43 minuten geleden
Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

2 uur geleden
Gita Salden nieuwe voorzitter toezicht bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.

2 uur geleden
Le Pen wil Frans begrotingstekort uiterlijk 2032 onder 3 procent

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.

3 uur geleden
Rheinmetall begint serieproductie van satellieten in Neuss

NEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.

3 uur geleden
Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

3 uur geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

4 uur geleden