Europese leiders bellen met Biden
PARIJS (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron hebben dinsdag telefonisch gesproken met de Amerikaanse verkozen president Joe Biden.
Merkel en Biden waren het eens over het belang van het transatlantische partnerschap, zei haar woordvoerder.
"Ze feliciteerde hem en de beoogde vicepresident Kamala Harris met hun verkiezingsoverwinning. De kanselier sprak de wens uit voor een nauwe en vertrouwende toekomstige samenwerking", zei Merkels woordvoerder in een verklaring.
Samenwerking
"De kanselier en de aangewezen president waren het erover eens dat transatlantische samenwerking van groot belang is gezien de vele mondiale uitdagingen", voegde hij eraan toe.
Ook Macron sprak met Biden. De Franse president vertelde hem dat hij klaar was om samen te werken op het gebied van klimaat, gezondheid en terrorismebestrijding, zei zijn kantoor dinsdag.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.
12 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
8 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.
9 uur geleden