Europese leiders bellen met Biden
PARIJS (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron hebben dinsdag telefonisch gesproken met de Amerikaanse verkozen president Joe Biden.
Merkel en Biden waren het eens over het belang van het transatlantische partnerschap, zei haar woordvoerder.
"Ze feliciteerde hem en de beoogde vicepresident Kamala Harris met hun verkiezingsoverwinning. De kanselier sprak de wens uit voor een nauwe en vertrouwende toekomstige samenwerking", zei Merkels woordvoerder in een verklaring.
Samenwerking
"De kanselier en de aangewezen president waren het erover eens dat transatlantische samenwerking van groot belang is gezien de vele mondiale uitdagingen", voegde hij eraan toe.
Ook Macron sprak met Biden. De Franse president vertelde hem dat hij klaar was om samen te werken op het gebied van klimaat, gezondheid en terrorismebestrijding, zei zijn kantoor dinsdag.
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal naar verwachting dinsdag in de marge van de Algemene Vergadering van de VN in New York samenkomen met leiders uit de Golfregio om de volgende stappen in de oorlog met Iran te bespreken, meldde Axios op basis van ingewijden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De gletsjerbreuk die vorige maand in Nepal leidde tot verwoestende overstromingen kon ontstaan door een veelheid aan factoren, waarvan een deel is aangewakkerd door klimaatverandering. Dat concludeert het internationale onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) in een analyse.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd de handel met de Europese Unie stop te zetten als die doorgaat met het plan om Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie te maken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Twee vrouwen die als minderjarig meisje te zien waren in pornografisch materiaal dat werd aangetroffen bij Jeffrey Epstein, hebben een rechtszaak aangespannen. Ze eisen een schadevergoeding van de nalatenschap van de overleden zedendelinquent namens personen die voorkomen in zijn verzameling van duizenden foto's en video's met materiaal van kindermisbruik.
1 uur geleden