Europese leiders bellen met Biden
PARIJS (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron hebben dinsdag telefonisch gesproken met de Amerikaanse verkozen president Joe Biden.
Merkel en Biden waren het eens over het belang van het transatlantische partnerschap, zei haar woordvoerder.
"Ze feliciteerde hem en de beoogde vicepresident Kamala Harris met hun verkiezingsoverwinning. De kanselier sprak de wens uit voor een nauwe en vertrouwende toekomstige samenwerking", zei Merkels woordvoerder in een verklaring.
Samenwerking
"De kanselier en de aangewezen president waren het erover eens dat transatlantische samenwerking van groot belang is gezien de vele mondiale uitdagingen", voegde hij eraan toe.
Ook Macron sprak met Biden. De Franse president vertelde hem dat hij klaar was om samen te werken op het gebied van klimaat, gezondheid en terrorismebestrijding, zei zijn kantoor dinsdag.
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft topoverleg gevoerd met ministers en hoge veiligheidsfunctionarissen over de rellen in Milaan van zondag. Daarbij werden 271 jongeren gearresteerd, meldde de politie maandag.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof gaat zich niet buigen over een mogelijke deal met Khalid Sheikh Mohammed, de man die wordt gezien als een van de "meesterbreinen" achter de aanslagen op 11 september 2001. Twee jaar geleden sloten Mohammed en twee anderen een schikking waardoor ze geen doodstraf meer konden krijgen, maar levenslang in ruil voor een schuldbekentenis. Toenmalig minister van Defensie Lloyd Austin greep binnen enkele dagen in en verklaarde de deal ongeldig.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische topmilitair, Eyal Zamir, komt met extra maatregelen in de aanloop naar de parlementsverkiezingen volgende week. Zo is het verlof van militairen ingetrokken en mogen zij vanaf donderdag hun eenheid niet meer verlaten. Ook worden er extra troepen ingezet op de bezette Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Bij de rellen in de Franse binnensteden zijn vijf HEMA-filialen getroffen. Het gaat om de winkels in Tours, Lyon, Rouen, Marseille en Lille. Daarbij zijn er volgens een woordvoerster voornamelijk winkelruiten gesneuveld. Bij een van de winkels zijn ook spullen gestolen.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Onlinemarktplaats Vinted ziet meer vermoedelijk gestolen spullen op het platform sinds de rellen in Frankrijk afgelopen weekend. Het in Litouwen opgerichte bedrijf voor onder meer de verkoop van tweedehandskleding heeft controles opgeschroefd en ook aangeboden producten verwijderd, meldt Vinted. Daders kunnen een permanent verbod opgelegd krijgen.
3 uur geleden