Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese landen verwelkomen vertrek Assad

Europese landen verwelkomen vertrek Assad

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Grote Europese landen reageren verheugd op de val van het regime van de Syrische leider Bashar al Assad. Frankrijk en Duitsland juichen zijn vertrek toe, maar waarschuwen voor extremisme.

De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock noemde de val van het regime "een grote opluchting" voor miljoenen Syriërs. Ze waarschuwde wel dat het land nu niet in handen mag vallen van "andere radicalen".

Bondskanselier Olaf Scholz sprak over "goed nieuws". Hij zei dat Assad veel doden op zijn geweten heeft en ook veel mensen op de vlucht heeft gejaagd. "Die kwamen in veel gevallen naar Duitsland."

Onderdrukking

Frankrijk zei dat Assad zijn eigen volk gewelddadig heeft onderdrukt en drong aan op een vreedzame politieke machtsoverdracht in Syrië. Het ministerie van Buitenlandse Zaken riep Syriërs op "alle vormen van extremisme te verwerpen".

President Emmanuel Macron noemde het regime van Assad "barbaars". Hij prees de Syriërs voor hun geduld en moed. "In deze onzekere tijd, wens ik ze vrede, vrijheid en eenheid toe."

'Balkanisering'

De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken Jose Manuel Albares zei op televisie dat hij hoopt dat geen "balkanisering" van Syrië zal plaatsvinden. "Waarbij verschillende regio's worden bestuurd door verschillende groepen", legde hij uit.

"We moeten zorgen dat het Syrische volk kan beslissen hoe ze worden bestuurd in de toekomst en door wie", zei Albares. "En natuurlijk dat de territoriale integriteit van Syrië behouden blijft."

De familie Assad heerste ruim een halve eeuw over Syrië. Nu de president schijnbaar is verdreven na een burgeroorlog die begon in 2011, gaat het land een onzekere periode tegemoet.

Meer uit Buitenland

Macron: VS onttrekken zich aan internationale regels

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.

37 minuten geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om met Trump te bezegelen

KYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.

51 minuten geleden
Bronnen: eigenaren afgebrande Zwitserse bar vrijdag ondervraagd

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

1 uur geleden
Europese landen waarschuwen voor storm Goretti

PARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.

2 uur geleden
Zelensky na stroomuitval: hier is geen militaire logica voor

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft verontwaardigd gereageerd op de Russische aanvallen die in Oekraïne geleid zouden hebben tot grootschalige stroomuitval. "Er is absoluut geen militaire logica voor dergelijke aanvallen op de energiesector en infrastructuur die mensen midden in de winter zonder elektriciteit en verwarming achterlaten", stelt hij op X.

3 uur geleden
Israël meldt mislukte raketlancering in de Gazastrook

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt een mislukte raketlancering richting Israël te hebben waargenomen in de Gazastrook. "Hamas heeft voor de tweede keer in 24 uur het bestand geschonden", aldus de strijdkrachten op X.

3 uur geleden
Turkije wil Syrië helpen bij strijd tegen Koerdische strijders

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije zegt Syrië te willen helpen bij de strijd tegen Koerdische strijders in de stad Aleppo. Het land "steunt de Syrische strijd tegen terroristische organisaties" en houdt de situatie goed in de gaten, zegt het ministerie van Defensie.

4 uur geleden