Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese landen versoepelen of beëindigen grenscontroles

Europese landen versoepelen of beëindigen grenscontroles

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen zich vanaf maandag weer iets vrijer bewegen binnen Europa. Dan versoepelen of beëindigenveel EU-lidstaten de grensmaatregelen waarmee ze de verspreiding van het coronavirus wilden tegengaan. Dat gebeurt onder meer in Frankrijk en buurlanden België en Duitsland.

De Europese Commissie heeft de lidstaten van de Schengenzone, die 26 Europese landen omvat en waarin vrij kan worden gereisd, opgeroepen hun controles aan de binnengrenzen op 15 juni te stoppen. Niet alle landen doen dat gelijktijdig of op dezelfde manier. Zo opende het zwaar getroffen Italië de grenzen eerder deze maand al en wacht Spanje tot 21 juni.

België opent de grenzen vanaf maandag wel weer voor inwoners van Schengenlanden. De Belgische autoriteiten weerden sinds maart buitenlanders die geen geldige reden hadden om de grens over te steken, onder wie ook Nederlanders. Dat beleid was de afgelopen tijd versoepeld. Zo waren familiebezoeken alweer toegestaan.

Ook Duitsland was al begonnen met het afbouwen van de grensmaatregelen. De extra controles aan de grenzen met buurlanden worden nu helemaal gestaakt. Dat heeft geen grote gevolgen voor de situatie aan de grens met Nederland, omdat die ondanks de coronacrisis gewoon open is gebleven.

Niet alle EU-landen hebben mensen tegengehouden aan de grens. Zo hield Zweden de grenzen met EU-landen gewoon open. Andere landen, zoals Denemarken, zijn juist erg selectief over wie ze toelaten. Zo mogen Nederlanders daar nog niet op vakantie. Toeristen uit Duitsland, Noorwegen en IJsland zijn wel welkom.

Meer uit Buitenland

Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

53 minuten geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

2 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

2 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

3 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

4 uur geleden
Ngo: ruim 3000 doden in Iran, grotendeels burgers, door oorlog

TEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.

5 uur geleden
Italiaans-Amerikaanse luchtbasis in Koeweit getroffen door drone

ROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."

5 uur geleden