Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese landen ontbieden ambassadeurs Rusland om dood Navalny

Europese landen ontbieden ambassadeurs Rusland om dood Navalny

DEN HAAG (ANP) - Een groot aantal Europese regeringen heeft maandag Russische diplomaten ontboden na de dood van Aleksej Navalny in de gevangenis. De landen geven Moskou de schuld voor de dood van de Russische oppositieleider.

De Franse minister van Buitenlandse Zaken Stéphane Séjourné zei tijdens een bezoek aan Argentinië dat de Russische ambassadeur in Parijs zou worden ontboden. Het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten dat het de hoogste Russische diplomaat in het land opriep "voor een gesprek" over de dood van Navalny. In een verklaring klinkt het dat de Russische autoriteiten verantwoordelijk zijn voor de dood van Navalny.

Eerder op maandag lieten ook Finland, Duitsland, Litouwen, Spanje, Zweden en Nederland weten dat ze Russische diplomaten hadden ontboden. Londen deed dat vrijdagavond al.

De dood van Navalny in een afgelegen gevangenis in het Noordpoolgebied, waar de 47-jarige een gevangenisstraf van 19 jaar uitzat, werd vrijdag bekend gemaakt. "Het regime van Vladimir Poetin heeft opnieuw zijn ware aard getoond", zei Fransman Séjourné.

Westerse landen geven de Russische autoriteiten unaniem de schuld voor zijn dood, drie jaar na zijn veroordeling. Een maand voor de Russische presidentsverkiezingen, die naar verwachting Poetins greep op de macht zullen versterken, heeft de oppositie haar meest prominente leider verloren.

Meer uit Buitenland

Oekraïne noemt Russische bewijsvideo 'lachwekkend'

KYIV (ANP/RTR) - De beelden die Rusland naar buiten bracht van de vermeende droneaanval op een buitenverblijf van Vladimir Poetin in Novgorod zijn "lachwekkend". Dat zegt een woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. "Het feit dat het ze twee dagen duurde om hiermee te komen en dit vervolgens willen presenteren als bewijs - dat alleen al laat zien dat ze niet eens het verzinnen van een verhaal serieus nemen."

17 minuten geleden
Poetin in nieuwjaarstoespraak: Rusland zal de oorlog winnen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.

3 uur geleden
Xi herhaalt in nieuwjaarstoespraak wens om Taiwan in te lijven

BEIJING (ANP/AFP) - In zijn nieuwjaarstoespraak tot het Chinese volk heeft president Xi Jinping zijn lof uitgesproken voor zijn landgenoten en hun inzet voor China en de Chinese belangen. Ook zei hij dat China zich wil blijven inzetten voor "wereldvrede en het bouwen van een gemeenschap met een gedeelde blik op de toekomst van de mensheid". Xi: "Laten we voorwaarts treden, moedig, vitaal en energiek als paarden, en vechten voor onze dromen en ons geluk."

4 uur geleden
EU laakt Israëlische maatregelen tegen hulporganisaties

BRUSSEL/JERUZALEM/GENÈVE (ANP/AFP) - Eurocommissaris Hadja Lahbib heeft beklemtoond dat Israëlische maatregelen tegen niet-gouvernementele organisaties die actief zijn in de Gazastrook "vitale hulp" aan de belegerde strook zullen blokkeren.

5 uur geleden
Kallas: Russische bewering aanval Poetins woning is afleiding

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Russische bewering dat Oekraïne drones heeft afgevuurd op de woning van president Vladimir Poetin is een "opzettelijke afleiding" van de vredesinspanningen, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.

5 uur geleden
Japanse vrouwelijke parlementsleden willen meer toiletten

TOKIO (ANP/AFP) - Bijna zestig vrouwelijke parlementsleden in Japan, onder wie premier Sanae Takaichi, hebben een petitie ingediend waarin ze pleiten voor meer toiletten in het parlementsgebouw. Bij de afgelopen verkiezingen is het aantal vrouwelijke politici flink gestegen, maar het aantal toiletten blijft in vergelijking ver achter.

5 uur geleden
Justitie VS heeft nog meer dan 5 miljoen pagina's Epstein-files

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.

8 uur geleden