Europese landen ontbieden ambassadeurs Rusland om dood Navalny
DEN HAAG (ANP) - Een groot aantal Europese regeringen heeft maandag Russische diplomaten ontboden na de dood van Aleksej Navalny in de gevangenis. De landen geven Moskou de schuld voor de dood van de Russische oppositieleider.
De Franse minister van Buitenlandse Zaken Stéphane Séjourné zei tijdens een bezoek aan Argentinië dat de Russische ambassadeur in Parijs zou worden ontboden. Het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten dat het de hoogste Russische diplomaat in het land opriep "voor een gesprek" over de dood van Navalny. In een verklaring klinkt het dat de Russische autoriteiten verantwoordelijk zijn voor de dood van Navalny.
Eerder op maandag lieten ook Finland, Duitsland, Litouwen, Spanje, Zweden en Nederland weten dat ze Russische diplomaten hadden ontboden. Londen deed dat vrijdagavond al.
De dood van Navalny in een afgelegen gevangenis in het Noordpoolgebied, waar de 47-jarige een gevangenisstraf van 19 jaar uitzat, werd vrijdag bekend gemaakt. "Het regime van Vladimir Poetin heeft opnieuw zijn ware aard getoond", zei Fransman Séjourné.
Westerse landen geven de Russische autoriteiten unaniem de schuld voor zijn dood, drie jaar na zijn veroordeling. Een maand voor de Russische presidentsverkiezingen, die naar verwachting Poetins greep op de macht zullen versterken, heeft de oppositie haar meest prominente leider verloren.
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
19 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
2 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
3 uur geleden