Europese landen ontbieden ambassadeurs Rusland om dood Navalny
DEN HAAG (ANP) - Een groot aantal Europese regeringen heeft maandag Russische diplomaten ontboden na de dood van Aleksej Navalny in de gevangenis. De landen geven Moskou de schuld voor de dood van de Russische oppositieleider.
De Franse minister van Buitenlandse Zaken Stéphane Séjourné zei tijdens een bezoek aan Argentinië dat de Russische ambassadeur in Parijs zou worden ontboden. Het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten dat het de hoogste Russische diplomaat in het land opriep "voor een gesprek" over de dood van Navalny. In een verklaring klinkt het dat de Russische autoriteiten verantwoordelijk zijn voor de dood van Navalny.
Eerder op maandag lieten ook Finland, Duitsland, Litouwen, Spanje, Zweden en Nederland weten dat ze Russische diplomaten hadden ontboden. Londen deed dat vrijdagavond al.
De dood van Navalny in een afgelegen gevangenis in het Noordpoolgebied, waar de 47-jarige een gevangenisstraf van 19 jaar uitzat, werd vrijdag bekend gemaakt. "Het regime van Vladimir Poetin heeft opnieuw zijn ware aard getoond", zei Fransman Séjourné.
Westerse landen geven de Russische autoriteiten unaniem de schuld voor zijn dood, drie jaar na zijn veroordeling. Een maand voor de Russische presidentsverkiezingen, die naar verwachting Poetins greep op de macht zullen versterken, heeft de oppositie haar meest prominente leider verloren.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
10 uur geleden