Europese landen laten weinig los over atoomgesprekken met Iran
GENÈVE (ANP/AFP) - De gesprekken over het nucleaire programma van Iran worden "binnenkort" voortgezet, melden Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Verder lieten de landen weinig los over de inhoud van het overleg.
De Iraanse onderhandelaar noemde de gesprekken over het kernprogramma en de sancties "openhartig". "Onze voorkeur ligt bij het pad van de dialoog en samenwerking", schreef hij op X.
Iran onderhandelt al jaren met verschillende landen en de internationale atoomwaakhond IAEA over zijn nucleaire bezigheden en over de sancties. Het land houdt vol niet uit te zijn op kernwapens, maar het Westen is daar niet gerust op. De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump trok zijn land tijdens zijn vorige ambtsperiode terug uit een akkoord met Iran en hij lijkt ook nu van plan kritisch te zijn op Iran.
De gesprekken in Zwitserland waren de eerste sinds afgelopen zomer een meer gematigde president aantrad in Iran. Masoud Pezeshkian verklaarde dat het hervatten van de onderhandelingen een van zijn prioriteiten was en onderstreepte dat door de toponderhandelaar te promoveren tot minister van Buitenlandse Zaken. IAEA-chef Rafael Grossi was vorige week op bezoek in Iran om te praten over de onderhandelingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
1 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
5 uur geleden