Europese landen laten weinig los over atoomgesprekken met Iran
GENÈVE (ANP/AFP) - De gesprekken over het nucleaire programma van Iran worden "binnenkort" voortgezet, melden Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Verder lieten de landen weinig los over de inhoud van het overleg.
De Iraanse onderhandelaar noemde de gesprekken over het kernprogramma en de sancties "openhartig". "Onze voorkeur ligt bij het pad van de dialoog en samenwerking", schreef hij op X.
Iran onderhandelt al jaren met verschillende landen en de internationale atoomwaakhond IAEA over zijn nucleaire bezigheden en over de sancties. Het land houdt vol niet uit te zijn op kernwapens, maar het Westen is daar niet gerust op. De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump trok zijn land tijdens zijn vorige ambtsperiode terug uit een akkoord met Iran en hij lijkt ook nu van plan kritisch te zijn op Iran.
De gesprekken in Zwitserland waren de eerste sinds afgelopen zomer een meer gematigde president aantrad in Iran. Masoud Pezeshkian verklaarde dat het hervatten van de onderhandelingen een van zijn prioriteiten was en onderstreepte dat door de toponderhandelaar te promoveren tot minister van Buitenlandse Zaken. IAEA-chef Rafael Grossi was vorige week op bezoek in Iran om te praten over de onderhandelingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
16 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
17 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
17 uur geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
18 uur geleden