Europese landen laten weinig los over atoomgesprekken met Iran
GENÈVE (ANP/AFP) - De gesprekken over het nucleaire programma van Iran worden "binnenkort" voortgezet, melden Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Verder lieten de landen weinig los over de inhoud van het overleg.
De Iraanse onderhandelaar noemde de gesprekken over het kernprogramma en de sancties "openhartig". "Onze voorkeur ligt bij het pad van de dialoog en samenwerking", schreef hij op X.
Iran onderhandelt al jaren met verschillende landen en de internationale atoomwaakhond IAEA over zijn nucleaire bezigheden en over de sancties. Het land houdt vol niet uit te zijn op kernwapens, maar het Westen is daar niet gerust op. De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump trok zijn land tijdens zijn vorige ambtsperiode terug uit een akkoord met Iran en hij lijkt ook nu van plan kritisch te zijn op Iran.
De gesprekken in Zwitserland waren de eerste sinds afgelopen zomer een meer gematigde president aantrad in Iran. Masoud Pezeshkian verklaarde dat het hervatten van de onderhandelingen een van zijn prioriteiten was en onderstreepte dat door de toponderhandelaar te promoveren tot minister van Buitenlandse Zaken. IAEA-chef Rafael Grossi was vorige week op bezoek in Iran om te praten over de onderhandelingen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
13 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
18 uur geleden