Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese landen laten weinig los over atoomgesprekken met Iran

Europese landen laten weinig los over atoomgesprekken met Iran

GENÈVE (ANP/AFP) - De gesprekken over het nucleaire programma van Iran worden "binnenkort" voortgezet, melden Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Verder lieten de landen weinig los over de inhoud van het overleg.

De Iraanse onderhandelaar noemde de gesprekken over het kernprogramma en de sancties "openhartig". "Onze voorkeur ligt bij het pad van de dialoog en samenwerking", schreef hij op X.

Iran onderhandelt al jaren met verschillende landen en de internationale atoomwaakhond IAEA over zijn nucleaire bezigheden en over de sancties. Het land houdt vol niet uit te zijn op kernwapens, maar het Westen is daar niet gerust op. De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump trok zijn land tijdens zijn vorige ambtsperiode terug uit een akkoord met Iran en hij lijkt ook nu van plan kritisch te zijn op Iran.

De gesprekken in Zwitserland waren de eerste sinds afgelopen zomer een meer gematigde president aantrad in Iran. Masoud Pezeshkian verklaarde dat het hervatten van de onderhandelingen een van zijn prioriteiten was en onderstreepte dat door de toponderhandelaar te promoveren tot minister van Buitenlandse Zaken. IAEA-chef Rafael Grossi was vorige week op bezoek in Iran om te praten over de onderhandelingen.

Meer uit Buitenland

Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

21 minuten geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

24 minuten geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

1 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

1 uur geleden
Wereldvoedselprogramma waarschuwt voor voedselcrisis in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.

3 uur geleden
Orbán beticht oppositie van samenzwering rond verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.

4 uur geleden
Israël heropent Zikim-grensovergang naar Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.

4 uur geleden