Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Investeringsbank waarschuwt voor klimaatrechtszaken

Europese Investeringsbank waarschuwt voor klimaatrechtszaken

AMSTERDAM (ANP) - Banken moeten voorkomen dat ook tegen hen klimaatrechtszaken worden aangespannen, vindt vicepresident Kris Peeters van de Europese Investeringsbank (EIB). Het is daarom slim om te stoppen met het investeren in fossiele energie. Donderdag maakten drie duurzaamheidsorganisaties bekend dat ze BNP Paribas aanklagen, omdat ze vinden dat de Franse bank te veel projecten voor fossiele energie financiert.

"Deze rechtszaak is een signaal dat banken zich moeten inzetten voor het klimaat", zegt Peeters. "Hun investeringen behoren in lijn te komen met de afspraken die zijn gemaakt op de klimaattop in Parijs." In het Klimaatakkoord van Parijs hebben alle landen met elkaar afgesproken om de opwarming van de aarde te beperken tot 2 graden en bij voorkeur tot 1,5 graad. Om klimaatverandering te beperken, moet de uitstoot van broeikasgassen fors verminderen. Bij het gebruik van fossiele brandstoffen komen juist broeikasgassen vrij.

De investeringen van de EIB zijn al in lijn met de klimaatdoelen, stelt Peeters. Zo gaat meer dan de helft van de investeringen naar klimaatprojecten, en mag de rest niet indruisen tegen het akkoord van Parijs. De bank stopt geen geld meer in fossiele brandstoffen. Het grootste deel van de klimaatinvesteringen is bedoeld om de totale uitstoot van broeikasgassen terug te dringen, bijvoorbeeld door over te schakelen op hernieuwbare energie. Een kleiner deel gaat naar klimaataanpassingen, onder meer voor landen die mogelijk last krijgen van de gevolgen van klimaatverandering. Met aanpassingen moet het land dan weerbaarder worden voor bijvoorbeeld overstromingen en droogte veroorzaakt door een warmer klimaat.

Meer uit Financieel

Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

3 minuten geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

30 minuten geleden
Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

2 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

4 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

4 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

5 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

5 uur geleden