Europese Groenen zijn woedend over uitstel ontbossingswet
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement stemt donderdag over het voorstel om een wet die ontbossing moet aanpakken een jaar later te laten ingaan. De Europese Groenen zijn woedend. "De wet was al aangenomen en moest 1 januari ingaan. Maar door de druk van lobbyisten en de Europese Volkspartij wil Ursula von der Leyen dit uitstellen", vertelt de Franse Europarlementariër Marie Toussaint.
"Nu wetgeving terugdraaien kan een trend worden voor de komende jaren", voegt ze daaraan toe.
Het idee is dat importeurs naar de EU moeten aantonen dat er geen ontbossing aan te pas kwam bij producten zoals papier, chocolade of koffie. Daarbij kunnen ze een boete tot 4 procent van hun omzet krijgen. Maar verschillende sectoren en lidstaten trokken aan de bel omdat bedrijven niet klaar zouden zijn voor de extra regeldruk.
Opvallend is dat de centrumrechtse EVP naar (uiterst)rechts kijkt om een meerderheid te vinden voor het uitstel. Aan de linkerflank van het Europees Parlement maken ze zich zorgen over de barsten in het cordon sanitaire tegen radicaal-rechtse partijen als de Patriotten voor Europa, waar de PVV onderdeel van uitmaakt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
24 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
2 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
2 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
4 uur geleden