Europese groenen manen Stein zich terug te trekken uit race VS
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese groene partijen hebben de kandidaat van de Amerikaanse Groene Partij, Jill Stein, opgeroepen om haar kandidatuur voor het presidentschap in te trekken. Zij vinden dat Stein haar aanhangers moet adviseren op de Democratische kandidaat Kamala Harris te stemmen.
"Donald Trump heeft beloofd dat hij als president het abortusverbod zal uitbreiden, leden van de lhbtqia+-gemeenschap hun rechten zal ontzeggen en migranten massaal zal deporteren", schrijven de Europese groenen in een verklaring. Harris is de enige kandidaat die kan voorkomen dat Trump "zijn antidemocratische en autoritaire beleid" kan uitvoeren, aldus de groene partijen.
De zeer linkse Jill Stein staat in een groot aantal staten namens de Green Party op het stembiljet. Algemeen wordt aangenomen dat zij daar eerder stemmen afsnoept van Harris dan van Trump. Critici van die aanname stellen dat mensen die op Stein stemmen, sowieso niet op Harris of Trump zouden hebben gestemd.
Meer uit Buitenland
ASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
28 minuten geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.
3 uur geleden