Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese gezondheidsdienst noemt vogelgriepepidemie ergste ooit

Europese gezondheidsdienst noemt vogelgriepepidemie ergste ooit

STOCKHOLM (ANP) - De huidige vogelgriepepidemie is de ergste ooit gemeten in Europa, zo meldt de Europese gezondheidsdienst ECDC. De zeer ziekmakende variant van het virus heeft zich verspreid over 37 Europese landen, van het Noorse Spitsbergen tot Oekraïne.

Sinds de epidemie vorig jaar begon, zijn er in Europa 2467 uitbraken onder pluimveevogels gerapporteerd. In totaal werden 48 miljoen vogels gedood. Ook werden 3573 gevallen van het virus in wilde vogels gedetecteerd.

Mensen in Europa zijn afgelopen tijd niet geïnfecteerd geraakt met het vogelgriepvirus, aldus de gezondheidsdienst. Het risico van de epidemie voor de volksgezondheid is dan ook laag. De organisatie wijst er wel op dat het risico voor mensen die werken met vogels hoger is. "Waakzaam" blijven is daarom belangrijk. De dienst benadrukt het belang van testen op zoönosen. Dat zijn infecties die van dieren op mensen kunnen worden overgedragen, zoals met bijvoorbeeld het coronavirus is gebeurd.

In Nederland werd afgelopen zomer de ophokplicht voor Nederlandse pluimveebedrijven gedeeltelijk opgeheven, omdat de risico's op vogelgriepbesmetting in sommige gebieden volgens deskundigen genoeg waren gedaald. Afgelopen maanden werden er wel weer meerdere uitbraken bij pluimveebedrijven en hobbyhouders gemeld.

Meer uit Binnenland

ALDI roept kaiserbroodjes terug door mogelijk aanwezige bacterie

CULEMBORG (ANP) - Supermarktketen ALDI roept een verpakking met kaiserbroodjes terug omdat er mogelijk een bacterie in voorkomt.

1 uur geleden
Politie grijpt in bij pro-Palestijnse demonstratie bij EK honkbal

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft ingegrepen bij de blokkade van het Neptunus Familiestadion door een groep pro-Palestijnse betogers. Door de demonstratie moesten ongeveer tweehonderd mensen wachten om naar binnen te gaan.

1 uur geleden
Pro-Palestijnse betogers blokkeren ingang stadion EK honkbal

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam blokkeert een groep pro-Palestijnse betogers de ingang van het Neptunus Familiestadion, waar het EK honkbal wordt gespeeld. Enkele tientallen demonstranten zijn tegen de komst van het nationale honkbalteam van Israël dat deelneemt aan het EK.

2 uur geleden
14 verdachten rellen Den Haag staan dinsdag voor politierechter

DEN HAAG (ANP) - Veertien verdachten van de rellen in Den Haag zaterdag moeten dinsdag voor de politierechter verschijnen. Onder hen zijn drie minderjarigen, meldt het Openbaar Ministerie. Hun zaak is besloten, die van de rest is openbaar.

3 uur geleden
Akerboom stopt volgend jaar als baas van inlichtingendienst AIVD

DEN HAAG (ANP) - Erik Akerboom (64) stopt per 1 juni volgend jaar als directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD), meldt de dienst in een persbericht. Hij vervult de functie sinds 2020. Toen volgde hij de huidige premier Dick Schoof op.

4 uur geleden
Amersfoort trekt plannen voor azc's in na bedreiging burgemeester

AMERSFOORT (ANP) - De gemeente Amersfoort trekt een plan voor twee asielzoekerscentra in. Omwonenden, belangenverenigingen en de gemeenteraad zijn niet genoeg gehoord, concludeert het college van burgemeester en wethouders.

4 uur geleden
Amnesty: negeren advies RvS door Keijzer is 'zeer problematisch'

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International vindt het "zeer problematisch" dat demissionair woonminister Mona Keijzer het advies van de Raad van State over de voorrangsregeling voor statushouders negeert. "Een kabinet dat doelbewust artikel 1 van de Grondwet negeert, handelt niet in het algemeen belang", aldus de mensenrechtenorganisatie.

5 uur geleden