Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese gasprijs wat gestegen ondanks voorspelling warmer weer

Europese gasprijs wat gestegen ondanks voorspelling warmer weer

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer wat gestegen. Dit ondanks dat er voor volgende week bovengemiddelde temperaturen worden voorspeld voor het noorden van Europa. Ook gaan de Russische gasstromen via Oekraïne gewoon door ondanks de oorlog.

De prijs voor gas op de Amsterdamse gasbeurs, die maatgevend is voor Europese prijzen, steeg dinsdagochtend rond 10.00 uur met 4 procent tot zo'n 119 euro per megawattuur. Vorige week schoot de gasprijs nog kort naar een recordniveau van 345 euro door zorgen over de oorlog in Oekraïne en verstoringen van de Russische gasleveringen. Europa is voor ongeveer 40 procent van de aardgasbehoefte afhankelijk van Rusland.

Het Russische staatsgasconcern Gazprom blijft gas transporteren naar Europa via pijpleidingen door Oekraïne, bevestigde het bedrijf dinsdag. Via de leiding Yamal-Europe, die van Rusland door Belarus en Polen naar Duitsland loopt, wordt tot woensdagochtend alleen geen gas geleverd. Deze pijpleiding is goed voor ongeveer 15 procent van al het Russische gas dat aan Europa wordt verkocht.

Meer uit Financieel

Bloomberg: oliekraan OPEC+ mogelijk verder open na aanval op Iran

WENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.

17 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.

46 minuten geleden
Huiseigenaren meer kwijt aan ozb, VEH maakt zich zorgen

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.

1 uur geleden
Bitcoin daalt in waarde na aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.

2 uur geleden
KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na aanvallen op Iran

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.

3 uur geleden
Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

4 uur geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

4 uur geleden