Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese gasprijs verder omhoog door kouder weer in aantocht

Europese gasprijs verder omhoog door kouder weer in aantocht

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs ging donderdagochtend verder omhoog omdat er kouder weer in aantocht is in Europa. Op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs steeg de prijs met bijna 9 procent tot 159 euro per megawattuur gas. Dat is het hoogste niveau in meer dan anderhalve maand.

De laatste tijd is de gasprijs al aan het stijgen vanwege voorspellingen voor koudere weersomstandigheden. Eerder daalde de prijs juist dankzij het milde weer. Maar volgens het Amerikaanse bedrijf Maxar Technologies, dat onder meer satellietmetingen uitvoert, zullen de temperaturen in grote delen van Europa deze maand scherp gaan dalen en lager liggen dan de gemiddelden. Daardoor zal de verwarming weer hoger gezet gaan worden.

De Europese gasopslagen zijn wel goed gevuld door het milde weer van de afgelopen tijd. Ook wordt er veel meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in Europa geïmporteerd om de weggevallen leveringen uit Rusland te compenseren.

Meer uit Financieel

Adviseur aan Hoge Raad: uitzendwerk moet niet permanent zijn

DEN HAAG (ANP) - Uitzendkrachten zouden niet permanent voor hetzelfde bedrijf moeten werken in die constructie. Als zo'n tijdelijk bedoelde uitzendovereenkomst jarenlang wordt ingezet kan dat leiden tot misbruik. Dit heeft een advocaat-generaal vrijdag geadviseerd aan de Hoge Raad.

9 uur geleden
VDL boekt minder omzet en winst door sluiting autofabriek Born

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL heeft vorig jaar minder omzet en winst geboekt. Het concern had onder meer last van de sluiting van zijn autofabriek in Born in Limburg, materiaaltekorten en uitgestelde leveringen van bussen.

9 uur geleden
Boeing stijgt op Wall Street na Amerikaanse miljardenopdracht

NEW YORK (ANP) - Boeing is vrijdag hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant heeft een miljardenopdracht binnengesleept voor het bouwen van het nieuwste Amerikaanse gevechtsvliegtuig, de F-47. Boeing won 3,1 procent.

10 uur geleden
Waakhond VS dreigt fusies te blokkeren om diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse toezichthouder voor media en communicatie FCC heeft gedreigd fusies en overnames tegen te houden van bedrijven met programma's op het gebied van diversiteit, inclusie en gelijkheid (DEI). Voorzitter Brendan Carr waarschuwde hiervoor vrijdag. Als de toezichthouder dit doet, kan dat miljarden dollars aan deals bedreigen.

12 uur geleden
Boeing mag nieuwste Amerikaanse gevechtsvliegtuig bouwen

WASHINGTON (ANP) - Boeing gaat het nieuwste Amerikaanse gevechtsvliegtuig bouwen. Met de miljardenopdracht voor de F-47 geeft de Amerikaanse fabrikant concurrent Lockheed Martin het nakijken. Het jachtvliegtuig is, anders dan de F-35, vooral bedoeld om een vijandelijke luchtmacht uit te schakelen.

13 uur geleden
Defensie wil militaire productie in fabriek VDL Nedcar in Born

EINDHOVEN (ANP) - In de oude autofabriek van VDL Nedcar in het Limburgse Born moeten defensiebedrijven worden gevestigd. Daarover zijn het ministerie van Defensie en industrieconcern VDL het eens geworden, maakte het ministerie vrijdag bekend.

14 uur geleden
Douglas flink lager op Duitse beurs na winstalarm

AMSTERDAM (ANP) - Douglas is vrijdag flink gekelderd op de aandelenbeurs in Frankfurt. De Duitse parfum- en cosmeticaketen kwam donderdag met een winstalarm. Minder mensen bezoeken de winkels en de webshop van de keten. Dat komt volgens het bedrijf door het gedaalde consumentenvertrouwen vanwege de toegenomen economische en politieke onzekerheid. Douglas verloor 22,5 procent in de DAX in Frankfurt.

14 uur geleden