Europese gasprijs omhoog door daling leveringen Rusland
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs ging woensdag omhoog vanwege lagere leveringen van aardgas aan Europa door Rusland. Rusland, de belangrijkste gasleverancier van Europa, heeft wel beloofd vanaf volgende week meer gas te gaan leveren.
De prijs van een megawattuur gas steeg met 13 procent naar meer dan 76 euro. Dat is nog wel altijd fors lager dan begin oktober toen de prijs piekte op meer dan 160 euro. De levering van Russisch gas nam afgelopen weekend af en ook op maandag waren er lagere leveringen. Verschepingen via een belangrijke pijpleiding naar Polen zijn gestopt, terwijl leveringen via een pijpleiding door Oekraïne daalden. Ook via een pijpleiding naar Bulgarije werd minder gas vervoerd vanwege schade aan de lijn die momenteel wordt gerepareerd.
Het Russische staatsgasconcern Gazprom heeft meermaals gezegd zich aan zijn leveringsverplichtingen naar Europa te houden. Het Kremlin meldde dinsdag dat vanaf volgende week de leveringen aan Europa worden verhoogd omdat dan de binnenlandse voorraden volledig zijn aangevuld. President Vladimir Poetin heeft Gazprom opgedragen de voorraden bij gasfaciliteiten in Duitsland en Oostenrijk te verhogen. Die liggen nu ver onder de normale niveaus.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
28 minuten geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.
2 uur geleden