Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese gasprijs daalt verder richting 90 euro

Europese gasprijs daalt verder richting 90 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdag verder weggezakt en nadert het niveau van 90 euro per megawattuur. De prijs van de brandstof daalt al vijf dagen op rij vanwege het warmere weer in grote delen van Europa, dat naar verwachting tot in het nieuwe jaar zal aanhouden. De vraag naar gas neemt daardoor af, waardoor de voorraden op peil blijven.

Op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs zakte de prijs donderdagochtend met bijna 6 procent tot 92 euro per megawattuur gas. Een dag eerder dook de gasprijs al voor het eerst sinds begin oktober onder de 100 euro.

De prijsdaling heeft volgens handelaren ook te maken met de extra stroom uit windenergie door de harde wind en het prijsplafond voor gas, dat volgend jaar in de Europese Unie van kracht wordt. Daarnaast neemt het gasverbruik van de industrie, die eerder dit jaar al werd afgeremd door de hoge prijzen, doorgaans af tijdens de feestdagen.

De aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) naar Europa blijft ook sterk. Zo is er een vloot van lng-tankers op weg naar Noordwest-Europa en Duitsland, dat twee nieuwe lng-terminals heeft geopend. De vrees dat Europa deze winter te maken zal krijgen met een gastekort is daardoor flink afgenomen.

Meer uit Financieel

Nederlanders iets minder voorzichtig met geld uitgeven, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven in de tweede helft van dit jaar voorzichtig met geld uitgeven, maar iets minder dan in de eerste helft. Volgend jaar gaan mensen meer besteden, verwacht ING Research.

42 minuten geleden
Regering-Trump wil alsnog direct ontslag van Fed-bestuurder Cook

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump heeft een rechter verzocht om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve alsnog direct uit functie te zetten. Eerder deze week oordeelde een rechter dat de Amerikaanse president haar niet mag ontslaan zolang ze die beslissing aanvecht. Advocaten van de regering vragen een hof van beroep nu om die beslissing op te schorten.

3 uur geleden
Wall Street op recordhoogte, Warner Bros stijgt na overnamenieuws

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. De bekendste graadmeters op Wall Street scherpten hun recordstanden van eerder deze week aan doordat beleggers er zekerder van zijn dat de Federal Reserve de rente gaat verlagen. Media- en filmconcern Warner Bros. Discovery was een opvallende stijger na mediaberichten dat het bedrijf wordt overgenomen.

3 uur geleden
Hof schrapt belastingboete van 106 miljoen voor tabaksbedrijf BAT

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof van Amsterdam heeft een megaboete van de Belastingdienst voor tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) geschrapt. Een lagere rechter oordeelde dat het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill 106 miljoen euro moest betalen vanwege vermeend gesjoemel met de belastingaangifte. Die geldstraf is in hoger beroep vernietigd, meldt het hof in een persbericht.

4 uur geleden
Hyundai rekent op vertraging bouw batterijfabriek VS na inval

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De bouw van een batterijfabriek in de Amerikaanse staat Georgia van automaker Hyundai en technologiebedrijf LG Energy Solution loopt vertraging op door de grote inval van de immigratiedienst vorige week. Bij die actie pakten Amerikaanse autoriteiten 475 mensen op die aan de fabriek werkten, waarbij veel Zuid-Koreanen werden vastgezet. Volgens topman José Muñoz van Hyundai duurt het "minimaal twee tot drie maanden" langer voordat de fabriek af is.

5 uur geleden
Amerikaanse waakhond onderzoekt invloed AI-bots op minderjarigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC wil dat grote techbedrijven informatie geven over de manier waarop ze de schadelijke effecten van AI-chatbots voor minderjarigen beperken. De toezichthouder eist onder andere dat de bedrijven achter Facebook, Instagram, ChatGPT, Snapchat en X inzicht geven in de manier waarop ze chatbots inzetten.

5 uur geleden
PostNL verwacht deze maand pakketten naar VS te versturen

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht deze maand een groot deel van de voor de Verenigde Staten bestemde pakketten weer te kunnen verzenden. Vorige maand stopte het post- en pakketbedrijf daar net als veel Europese branchegenoten mee, door onduidelijkheid over een wetswijziging.

6 uur geleden