Europese consumenten hebben opnieuw minder vertrouwen in economie
BRUSSEL (ANP) - Het vertrouwen dat Europese consumenten hebben in de economie is opnieuw gedaald. Zowel in de eurozone als de gehele Europese Unie verloren huishoudens het vertrouwen door de heropleving van het coronavirus en nieuwe maatregelen in veel landen, meldt de Europese Commissie. Ook de gestegen prijzen van veel zaken drukken het vertrouwen omlaag.
In de eurozone ging de graadmeter met 1,5 punten omlaag naar min 8,3. In de EU was er een daling van 1,4 punten naar min 9,6. In beide gevallen betekent dit dat het consumentenvertrouwen het langjarige gemiddelde van iets onder de min 10 benadert. Ook ligt het vertrouwen weer duidelijk onder het niveau van voor de coronapandemie. De afgelopen vijftien jaar is het consumentenvertrouwen niet in de positieve cijfers geweest.
Eerder dinsdag maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend dat het Nederlands consumentenvertrouwen ook verder daalde.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft landen binnen de Europese Unie al 22 miljard euro gekost. Dat becijfert het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
22 minuten geledenJERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Japanse rederij Mitsui O.S.K. Lines (MOL) wacht nog even voordat ze weer schepen door de Straat van Hormuz laat varen. De rederij wil de details eerst grondig bestuderen, zei de topman in een interview met Bloomberg Television. De belangrijke zeestraat leek na zes weken weer open te gaan als onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar daar is nu toch onzekerheid over.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij kondigt een tweede rechtszaak aan tegen een aanbieder van een illegale goksite. De aanbieder van Staatsloterij en Lotto daagt de exploitanten en bestuurders achter onlinecasino Qbet voor de rechter. De Nederlandse Loterij wil dat die site op zwart gaat en ontoegankelijk blijft.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney is van plan om de komende weken tot duizend banen te schrappen, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Onder meer de marketingafdeling wordt daardoor geraakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De overheidsplannen om meer te investeren in defensie voeren de druk op de bouwcapaciteit van Nederland verder op. Kazernes, opslagplaatsen en oefenterreinen dingen om dezelfde aannemers, ingenieurs en installateurs die ook nodig zijn voor woningbouw, uitbreiding van het stroomnet en onderhoud aan bruggen en wegen. Daarmee vergroot de opgave vanuit het ministerie van Defensie de druk op een toch al krappe arbeidsmarkt in de bouwsector, meldt ABN AMRO in een nieuw rapport.
3 uur geleden