Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese consument nog steeds de dupe van 'geoblocking'

Europese consument nog steeds de dupe van 'geoblocking'

LUXEMBURG (ANP) - Consumenten in de Europese Unie zijn er nog steeds de dupe van dat bedrijven bijvoorbeeld bepaalde websites en apps in sommige lidstaten wel aanbieden maar blokkeren of beperken voor klanten uit andere lidstaten. Dat constateert de Europese Rekenkamer in een nieuw rapport.

Geografische blokkering of geoblocking verhindert klanten om producten of diensten, zoals reizen, smartphones, boeken en kleding via buitenlandse websites te kopen tegen bijvoorbeeld lagere prijzen. Hoewel er al sinds 2018 een Europese verordening is die dergelijke discriminatie op grond van nationaliteit of verblijfplaats moest aanpakken, levert deze volgens de rekenkamer nog steeds praktische uitdagingen op in de lidstaten.

In het rapport staat onder meer dat consumenten en ook bedrijven vaak over het algemeen niet goed op de hoogte zijn van de regels. Daarnaast verschillen de handhavingsmaatregelen tegen ondernemingen die de regels overtreden aanzienlijk tussen de lidstaten. Boetes variëren van 26 euro tot 5 miljoen euro en worden in sommige gevallen berekend op basis van de omzet van een bedrijf.

De deskundigen van de Europese Rekenkamer pleiten ervoor de handhaving meer te standaardiseren. Ook komen ze met het advies de regels tegen geoblocking uit te breiden naar sectoren zoals audiovisuele diensten die nog niet worden bestreken. Dan gaat het bijvoorbeeld om filmdistributiediensten, streamingplatforms en radio en televisie. Daar is sprake van auteursrechtelijk beschermde inhoud en daarvoor werd eerder nog een uitzondering gemaakt.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

9 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

11 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

12 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

13 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

13 uur geleden